دو‌مینو بازداشت‌ها به اداره کل «میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران» رسید

يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۷ | کد مطلب: ۱۸۹۶۵
دو‌مینو بازداشت‌ها به اداره کل «میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران» رسید
به گزارش اسکان‌نیوز، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به طور متوسط هر یک سال و اندی با تغییر روسای سازمان مواجه بوده است. 1388 الي 1390حميدرضا بقايي،1390روح الله احمدزاده کرماني،1390 تا 1391ميرحسن موسوي،1391تا 1392محمد شريف ملک‌زاده،شهريورماه 1392 تا دي ماه 1392 محمدعلي نجفي،دي ماه 1392 تا آبان ماه 1395 مسعود سلطاني فر،آبان ماه 1395 تا شهریور 1396،زهرا احمدی پور، علی اصغر مونسان از شهریور 96 تا کنون.

این تغییرات پی در پی سبب شد تا حاشیه امنی برای برخی افراد در رده‌ها و مناصب مختلف ایجاد شود که از رفت و آمد مدام  روسای سازمان نهایت بهره را به نفع خود و به ضرر سازمان ببرند و در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آسیب‌های جدی بوجود آورند. در این میان چند صباحی است که دستگاه‌های نظارتی به مسأله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان‌های مختلف و سازمان مرکزی ورود پیدا کردند.

به گزارش اسکان نيوز، حال در روزهای پایانی فروردین سال 98 بار دیگر برخی از مدیران و کارکنان این اداره کل و حتی برخی افراد در سازمان مرکزی بازداشت شدند.این نخستین بار نیست که مسوولان و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یک استان بازداشت می‌شوند. پیش از این چنین اتفاقی در قزوین، هرمزگان و گیلان هم رخ داده است.

ابتدای مهر ماه 97 مدیر کل میراث فرهنگی استان هرمزگان به همراه تعدادی از معاونان و مدیران این اداره بازداشت شدند. بازداشتی که نهایتا منجر به تغییر مدیریت در اداره کل شد. در دی ماه 97 هم خبر رسید مدیر کل میراث فرهنگی استان قزوین و برخی معاونان این اداره کل بازداشت شدند و در نهایت مدیر کل تغییر کرد.

همچنین آذرماه سال 96 مدیر کل میراث فرهنگی استان گیلان بازداشت شد و مدیر دیگری به جای او بر مسند نشست. در سالهای گذشته هم در اداره کل میراث فرهنگی استان تهران برخی معاونین بازداشت و چند صباحی برکنار شدند.

این بازداشت‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که مسوولان سازمان میراث فرهنگی تاکنون درباره این پرونده‌ها، علت بازداشت‌ها، متهم شدن یا رفع اتهامات و نتیجه پرونده‌ها به افکار عمومی اطلاع رسانی نکرده‌اند.
 
پیش‌تر خبرنگار اسکان‌نیوز هنگام رونمایی از سردیس سرباز هخامنشی در جمع خبرنگاران چرایی بازداشت یکی از این مدیران استان‌ها را از علی اصغر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی جویا شد که او پاسخ داد:«این بازداشت‌ها موضوعاتی اداری است که در همه دستگاه‌ها پیش می‌آید.»

کل نظرات : ۲
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۲
غیر قابل انتشار : ۰