نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان بیان کرد:

دولت، بیمه‌ها را برای جبران خسارات سیل پا کار بیاورد/ ضرورت توقف جدی ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ه‌ها

شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶ | کد مطلب: ۱۸۶۶۲
دولت، بیمه‌ها را برای جبران خسارات سیل پا کار بیاورد/ ضرورت توقف جدی ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ه‌ها
اسکان نيوز: اردشیر نوریان، نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری که با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، ضمن تقدیر از سفر وزیر راه به استان و بررسی مسائل و مشکلات ناشی از سیل بیان کرد: ظبق گزارش‌های موجود نیمی از خسارات وارد شده به استان متعلق به مردم و نیمی برای دولت عنوان شده که خسارات مردمی هم‌اکنون در درست ارزیابی است، از این رو از همکاران استانی درخواست داریم تا هرچه سریع‌تر نتایج را اعلام و اقدامات لازم جهت رفع مشکلات را انجام دهند.

نوریان در ادامه با بیان این‌که در شرایط فعلی کشور هرکه در زمان کوتاه‌تر و با سرعت بیشتر نتایج را اعلام کند سریع‌تر قادر به دریافت کمک‌ها است، گفت: بخش عمده‌ای از درآمد مردم استان چهارمحال و بختیاری از راه کشاورزی و دامداری تامین می‌شود که متاسفانه در سیل اخیر لطمه‌های فراوانی به مزارع کشاورزی و محیط نگهداری دام‌ها وارد شده و باید هر چه سریع‌تر برطرف شود.

این نماینده مجلس با تاکید براین‌که همه دستگاه‌ها و بخش‌های دیگر کشور نیز باید برای جبران خسارات سیل در کشور به کمک دولت بیایند، گفت: در این شرایط انتظار ما از دولت به پا کار آوردن بیمه‌هاست، چراکه به طور مثال بیمه‌های کشاورزی هیچ‌وقت در زمان تعیین شده به مقدار لازم کمک نمی‌کنند از این رو تقاضا داریم بیمه‌ها را به طور جدی پا کار آورده و جبران خسارات از آن‌ها کمک بگیرید.

وی همچنین ادامه داد: بسیاری از نواحی آسیب دیده در اثر سیل واقع در نواحی ناپایدار و فرسوده شهری و روستایی هستند که نیازمند توجه ویژه از سوی وزارت راه و شهرسازی خواهد بود.

به گفته نوریان نفس روستاها و بافت آن‌ها از لحاظ فرهنگی، گردشگری و تاریخی که یکی از منابع اصلی درآمد مردم هستند دچار مشکل بوده و نه تنها مورد مرمت قرار نگرفته‌اند بلکه تاکنون بهسازی و یا بازسازی نیز نشده‌اند و همانطور که می‌بینید با یک باران دچار چنین خساراتی می‌شوند.

این مقام مسئول با تاکید براین‌که ما باید پیش از بحران به فکر چاره بوده و از بروز خسارات در زمان حوادث جلوگیری کنیم، گفت: قطعا ساخت‌وساز در حریم رودخانه امری است که پیش از این حادثه باید متوقف می‌شد.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در ادامه سخنان خود با بیان این نکته که مسائل بعد از بروز بحران نیز نباید به فراموشی سپرده شده و کنار گذاشته شود، گفت: از سویی دیگر سایت مسکن مهر استان ما نیز دچار بی‌مهری شده و نواقصی دارد که از وزیر راه و شهرسازی درخواست داریم دستور اقدام ویژه برای رفع این موارد را صادر و مشکلات موجود در این حوزه را در کوتاه‌ترین زمان رفع نماید.

نوریان همچنین اضافه کرد: متاسفانه راه‌آهن استان چهار محال و بختیاری فراموش شده است درحالی که بهترین، ارزان‌ترین و امن‌ترین نوع سفر از طریق حمل و نقل ریلی است. از این رو از وزارت راه و شهرسازی درخواست داریم به این موضوع نیز توجه کند.
 
مرجع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی