سند توسعه گردشگری استان، امسال نهایی می­‌شود

شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷ | کد مطلب: ۱۸۳۷۱
سند توسعه گردشگری استان، امسال نهایی می­‌شود
اسکان نيوز: مهدی جمال، دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان سمنان امروز و در  دیدار با نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: تدوین و نهایی شدن سند توسعه گردشگری استان سمنان در برنامه‌ریزی دقیق در حوزه گردشگری استان و به تفکیک شهرستانی بسیار موثر است.

وی با تاکید بر دو امر اطلاع‌رسانی و آموزش جهت ترویج گردشگری گفت: در نوروز امسال به طور ویژه بر موضوع اطلاع‌رسانی و استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای اطلاع رسانی گسترده به مسافران تاکید شد و بر این اساس میزان اقامت مسافران در استان نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است.

جمال افزود: علاوه بر استفاده از ظرفیت انتشارات، در نوروز امسال از ظرفیت اطلاع رسانی در فضا مجازی از جمله اپلیکیشن، ربات فضا مجازی، کیوآرکد و ... به خوبی استفاده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با تاکید بر آموزش تمام اقشار مردم، گفت: آموزش اصناف، تاکسیرانان و اقشار مختلف مردم امسال اجرایی می‌شود.

وی خواستار مشارکت عمومی در زمینه جابه‌جایی زندان سمنان و تخلیه کاروانسرای تاریخی مرکز شهر سمنان شد و افزود: این موضوع در این اداره کل به طور ویژه پیگیری می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان سمنان نیز در این دیدار گفت: اقامتگاه‌های بوم گردی تحولی جدید برای اسکان گردشگران در استان سمنان است.

حمیدرضا دوست‌محمدی افزود: نوروزگاه‌ها و اجرا برنامه‌های متنوع، زمینه افزایش اقامت گردشگران در استان را فراهم کردند.

نماینده مردم سمنان مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در این دیدار خواستار استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان سمنان شد.
 
مرجع: میراث فرهنگی سمنان