کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

روستا تاریخی کندوان پذیرای قریب به 35 هزار گردشگر در دور نخست سفرهای نوروزی 98

میراث فرهنگی آذربایجان شرقی , 9 فروردين 1398 ساعت 11:40 | کد مطلب:18346


اسکان نیوز: مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: "روستا تاریخی کندوان" که از روستاهای هدف گردشگری استان به شمار می‌رود، به دلیل معماری خاص خود، شهرت جهانی داشته و به همین سبب به یکی از مقاصد پربازدید گردشگری آذربایجان شرقی تبدیل شده است.

آبدار افزود: روستا تاریخی کندوان یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان اسکو است که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. این روستا علاوه بر اهمیت ملی به سبب معماری خاص خود در میان سه روستا صخره‌ای جهان قرار گرفته و شهرتی جهانی دارد. جاری بودن زندگی مردم به شیوه سنتی در این روستا، از ویژگی‌های خاص آن نسبت به دو روستای مشابه خود در دنیا است که به همین سبب هر ساله پذیرا گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان است. 
 
با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی سال 98 برای گذراندن اوقات خود در روستا تاریخی کندوان، از این مجموعه تاریخی و گردشگری به عنوان پربازدیدترین روستا هدف گردشگری در استان نام برد و گفت: روستا تاریخی کندوان از آغاز ستاد اجرایی خدمات سفر تا پایان روز هفتم فروردین 98 پذیرای قریب به 35هزار گردشگر بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان، وجود آب معدنی گوارا، خانه‌های منحصر به فرد و کله قندی در میان صخره‌ها، آب و هوای مطبوع، لبنیات و عسل را از جاذبه‌های گردشگری کندوان اعلام کرد.

وی هتل صخره‌ای کندوان و 27 اقامتگاه بوم‌گردی را از دیگر جذابیت‌های کندوان برای گردشگران عنوان کرد که در نوروز 98 به طور ویژه آماده پذیرایی از گردشگران، در فضایی سنتی است.

آبدار همراهی مردم ساکن در این روستا برای تسهیل حضور گردشگران را از عوامل موثر در جذب، ماندگاری و سفر دوباره آنان دانست و گفت: با اقدامات فرهنگی و تبلیغی اداره کل استان، فرهنگ گردشگرپذیری و مهمان‌نوازی به خوبی در این روستا شگفت‌انگیز نهادینه شده و زمینه مناسبی جهت تجربه زندگی روستایی را برای گردشگران فراهم ساخته است.

گفتنی است، روستا تاریخی و زیبا کندوان در ۶۲ کیلومتری کلانشهر تبریز و ۲۲ کیلومتری شهرستان اسکو، در دامنه شمالی (ارشد داغی) وقسمت غربی توده آتشفشانی سهند، قرار دارد که مراتع سرسبزش عشایر زیادی را به سمت خود سوق می‌دهد.


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/18346/روستا-تاریخی-کندوان-پذیرای-قریب-35-هزار-گردشگر-دور-نخست-سفرهای-نوروزی-98

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com