اسکان قریب به 40 هزار گردشگر در دور نخست سفرهای نوروزی در منطقه آزاد ارس

چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰ | کد مطلب: ۱۸۳۱۴
اسکان قریب به 40 هزار گردشگر در دور نخست سفرهای نوروزی در منطقه آزاد ارس
اسکان نيوز: مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ضمن اعلام این خبر، گفت: توسعه گردشگری پایدار در منطقه آزاد تجاری – صنعتی ارس یکی از اصلی‌ترین اهدافی است که طی سال های اخیر توسط اداره کل میراث فرهنگی و مدیران ارشد این منطقه پیگیری می‌شود، از این رو در این سال‌ها شاهد برنامه‌ریزی و برگزاری برنامه‌های متنوعی اعم از برگزاری تورهای بوم گردی، جشنواره و نمایشگاه‌های هنری و ... برای گردشگران نوروزی این منطقه هستیم.

وی در ادامه به استقبال گردشگران نوروزی استان از منطقه آزاد ارس به عنوان دومین مقصد گردشگری خود پس از تبریز، اشاره کرد و گفت: به دنبال استقبال گردشگران نوروزی و انتخاب منطقه آزاد ارس به عنوان مقصد اقامتی خود، مجموع اقامت گردشگرانی که در بازه زمانی ۲۵ اسفند تا ۶ فروردین ۹۸  در منطقه آزاد ارس بودند، قریب به 40 هزار نفر رسیده است.

آبدار در ادامه به میزان بازدید گردشگران نوروزی از اماکن تاریخی، تفریحی و گردشگری منطقه آزاد ارس اشاره کرد و گفت: با توجه به موقعیت ویژه منطقه آزاد ارس و برخورداری از ظرفیت‌های متنوع گردشگری، نوروز امسال شاهد استقبال قابل توجه گردشگران از جاذبه‌های گردشگری این منطقه بودیم، به‌طوری‌که تا پایان روز ۶ فروردین 226 هزار و 748 بازدید از جاذبه های گردشگری منطقه آزاد ارس به عمل آمده است.

وی افزود: در فاز نخست سفرهای نوروزی، کلیسا سنت استپانوس در صدر  پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری منطقه قرارگرفت، به‌طوری‌که تا پایان روز ۶ فروردین، در مجموع 17 هزار و 512 نفر از این مکان تاریخی بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه گفت: دور نخست سفرهای نوروزی منطقه آزاد ارس در حالی پایان یافت که طی روزهای مذکور، اقلام فرهنگی، آموزشی جامعی بین گردشگران توزیع و جشنواره و نمایشگاه‌های هنری، جشنواره ویژه و جذاب کودکان و برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری برای گردشگران برنامه‌ریزی و اجرا شد.

آبدار در پایان با بیان این‌که قطار تبریز-جلفا طی ایام نوروز، همچون سنوات گذشته به‌صورت رایگان در حال ارائه خدمات به گردشگران است، افزود: در نوروز ۱۳۹۸ دو قطار رایگان با ظرفیت ۱۴۰۰ نفر روزانه از ساعت هفت صبح از تبریز به مقصد جلفا حرکت کرده و ساعت ۱۸:۳۰ بعد از ظهر همان روز مسافران را به تبریز باز می‌گرداند.
مرجع: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی