کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نمایش آثار دارای نشان ملی مرغوبیت هنرمندان آذربایجان شرقی در خانه تاریخی کلکته‌چی (صلحجو)

میراث فرهنگی آذربایجان شرقی , 1 فروردين 1398 ساعت 18:51 | کد مطلب:18236


اسکان نیوز: مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان این خبر افزود: به مناسبت فرا رسیدن رسیدن بهار و ایام نوروز، نمایشگاهی از آثار دارای نشان ملی مرغوبیت هنرمندان استان با عنوان "نمایشگاه آثار فاخر صنایع دستی آذربایجان شرقی" در محل خانه تاریخی کلکته چی (صلحجو) برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی در چهارمین دوره از داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی مقاوم دوم کشوری را از نظر کیمیت نشان اخذ شده کسب کرد که بر این اساس ۲۶ نشان ملی مرغوبیت به نام هنرمندان استان به ثبت رسید.
 
مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، گفت: علاقمندان می توانند از ۱ الی ۴ فروردین  در ساعات ۹ الی ۱۹ با مراجعه به پیاده راه تربیت، کوچه کرباسی، خانه کلکته چی (صلحجو) تبریز از آثار هنرمندان بازدید نمایند.

آبدار در ادامه سخنان خود به برگزاری نمایشگاه نوروزی صنایع دستی در خانه تاریخی صدقیانی نیز اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه با هدف حمایت از کالای ایرانی و ترویج عموم مردم به خرید و استفاده از صنایع دستی استان به منظور رونق اشتغال، طی روزهای ۱ الی ۱۶ فروردین ۹۸ - از ساعت ۹ الی ۲۰ در خانه صدقیانی واقع در خیابان ارتش جنوبی- تقاطع خیابان ارک جدید – خانه صدقیانی (دانشکده معماری) برگزار می‌شود.


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/18236/نمایش-آثار-دارای-نشان-ملی-مرغوبیت-هنرمندان-آذربایجان-شرقی-خانه-تاریخی-کلکته-چی-صلحجو

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com