افزایش ساعات کاری موزه‌ها و اماکن تاریخی آذربایجان شرقی در نوروز 98

پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۵ | کد مطلب: ۱۸۲۳۵
افزایش ساعات کاری موزه‌ها و اماکن تاریخی آذربایجان شرقی در نوروز 98
اسکان نيوز: مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی  با اعلام این خبر گفت:  به منظور ارتقا سطح رضایت گردشگران و میهمانان نوروزی ساعات کاری تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش اداره کل در ایام نوروز از ساعت 9 الی 19 خواهد بود.

وی در ادامه افزود: آذربایجان شرقی با داشتن موزه‌های غنی و تخصصی در سطح استان، سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران و میهمانان است.

آبدار گفت: در سطح شهر تبریز می‌توان به موزه‌های؛ «آذربایجان»، «مشروطه»، «قاجار»، «سنجش»، «قرآن و کتابت»، همچنین «سایت موزه عصر آهن» و دو موزه خصوصی صدا و خودروهای کلاسیک اشاره کرد.

وی ادامه داد: «موزه ایلخانی مراغه»، «سنگ نگاره های مراغه»، «موزه صفوی بناب»، «موزه هدایای خامنه»، «موزه عشایر آذربایجان سراب» و «موزه میانه» از موزه های شهرستان های آذربایجان شرقی هستند که در ایام نوروز میزبان میهمانان و گردشگران نوروزی خواهند بود.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی افزود: بروشورهای راهنمای موزه‌ها و اقلام فرهنگی در دسترس گردشگران قرار گرفته است تا اطلاعات کامل از بازدید در اختیار میهمانان عزیز باشد.

وی همچنین از برگزاری "نمایشگاه هفت هزار سال هنر فلزکاری به روایت موزه آذربایجان" در تالار اسماعیل دیباج، محل برگزاری نمایشگاه‌های دوره‌ای موزه آذربایجان خبر داد.

آبدار  از برگزاری آیین‌های بومی در اماکن تاریخی و موزه‌های استان نیز خبر داد و گفت:  در راستا حفظ، احیا و معرفی آیین‌های سنتی و بومی استان به گردشگران، آیین‌های نوروزی آذربایجان شرقی با عنوان نوروزگاه در محوطه موزه قاجار و خانه حیدرزاده برگزار خواهد شد.
مرجع: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی