اصلاحیه بودجه سال ۹۷ تصویب شد/ وقتی حرف و رای اعضا همخوانی ندارد

يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹ | کد مطلب: ۱۸۱۸۶
اصلاحیه بودجه سال ۹۷ تصویب شد/ وقتی حرف و رای اعضا همخوانی ندارد
به گزارش اسکان نيوز، اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در جریان یکصد و سی و سومین جلسه شورای شهر بررسی دو فوریت لایحه اصلاحیه لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران را در دستور کار قرار دادند.

محمد جواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در مخالفت با دو فوریت اصلاحیه بودجه ۹۷ شهرداری تهران گفت: اساسا  کارهایی که در لحظه آخر و در دقیقه ۹۰ ارائه می‌شود، به شأن نظارتی شورای شهر را لطمه می‌زند.

 وی گفت: در بودجه سال ۹۷ با کسری جدی مواجه هستیم و سقف اصلاحیه معادل ۳۰۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 حق شناس افزود : دو فوریت لایحه اصلاحیه  بودجه در حالی است که میزان کسری در حالت خوشبینانه یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.

 عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد : بهتر است لایحه اصلاحیه بودجه به کمیسیون‌های تخصصی برود و در فضای مناسب در سال آینده بررسی و تصویب شود .

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران هم در این باره گفت: بهتر است شهردار تهران و یا یکی از معاونان وی در خصوص این لایحه توضیح و گزارش بدهند.

الهام فخاری عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران هم با بیان اینکه نمی توان اینگونه لایحه ها را به لحظه آخر موکول کرد و با بیان این مسئله که لحظه آخر است و باید تصویب شود از شورا رای گرفت .

وی تأکید کرد: همه ما به عنوان اصلاح‌طلب باید همکاری کنیم تا این رویه اصلاح شود.


در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۱ رأی موافق و ۵ رای مخالف دو فوریت لایحه اصلاحیه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران را تصویب کردند.