تشکیل ستاد ویژه پایش و بهسازی موزه‌ها/ بازگشایی موزه ادب و عرفان اهر (بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری)، اولویت اصلی

پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۹ | کد مطلب: ۱۸۱۵۲
تشکیل ستاد ویژه پایش و بهسازی موزه‌ها/ بازگشایی موزه ادب و عرفان اهر (بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری)، اولویت اصلی
اسکان نيوز: مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در بازدید از پروژه مرمتی شیخ شهاب‌الدین اهری که با همراهی تیم کامل فنی و کارشناسی متشکل از عضو شورای فنی میراث فرهنگی استان، مدیر دفتر فنی و مسئول پژوهش و باستان شناسی و مهندسان ناظر صورت گرفت، گفت: بررسی و پایش مستمر وضعیت موزه‌ها استان در دستور کار اداره کل قرار دارد و در حال حاضر موزه ادب و عرفان و بازگشایی آن از مهمترین پروژه اداره کل در حوزه موزه‌هاست.

وی با اشاره به نتایج بازدید صورت گرفته افزود: رعایت دقیق مسائل فنی، علت تاخیر در افتتاح مجدد موزه ادب و عرفان است. بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری از عناصر هویتی بسیار ارزنده استان محسوب می‌شود و کوچکترین قصور در مرمت آن پذیرفتنی نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به عدم اتمام پروژه در دهه فجر سال جاری، افزود: با استناد به نظرات مشاور و تیم فنی و به منظور رعایت اصول حفاظتی، حاشیه‌ها و انتقادات را به جان خریدیم تا موزه ادب و عرفان اهر، پس از مرمت با نصب و تجهیز امکانات حفاظتی نوین هم از نظر بنا و هم از نظر بعد نرم افزاری به صورت کامل مجددا بازگشایی شود.

وی ادامه داد: نشستی با فرماندار محترم اهر به همراه تیم فنی در کنار این بازدید صورت گرفت که در آن جزئیات اجرائی ارائه شد و طبق تاکیدات صورت گرفته برای پیمانکار پروژه ( دهه اول اردیبهشت سال 98) این موزه مجددا بازگشایی و تحویل مردم فرهنگ دوست اهر و گردشگران خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به نشست با شهردار اهر، خاطرنشان کرد: نشست خوبی با شهردار اهر در راستا هماهنگی هر چه بیشتر برای اجرا برنامه‌های ستاد سفر نوروز 98 داشتیم که امیدوارم با هم افزایی صورت گرفته، شاهد نوروز پر نشاطی در اهر برای گردشگران باشیم.
مرجع: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی