مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل:

جشن‌های نوروزگاهی در سراسر استان برگزار خواهد شد

يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴ | کد مطلب: ۱۷۷۵۱
جشن‌های نوروزگاهی در سراسر استان برگزار خواهد شد
اسکان نيوز: نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان که با حضور تمامی اعضا ستاد و تمامی شهرداران در سالن شیخ صفی استانداری برگزار شد، گفت: در راستا ماندگاری گردشگران و معرفی استان، نمایشگاه دائمی معرفی قابلیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان در مجموعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی در ایام عید نوروز برپا می‌شود.

او با اشاره به تلاش برای کاهش میزان تصادفات در ایام نوروز خبر داد و افزود: با توجه به آمار‌ها بیشترین میزان تصادفات در ۳۰ کیلومتری منتهی به شهر‌ها صورت می‌گیرد که برای کاهش این تصادفات توقف گاه‌هایی در این قسمت‌ها تدارک دیده شده که با توزیع اقلام تبلیغاتی و بروشور‌ها در خدمت مسافران و گردشگران خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: در راستا ارتقا سطح خدمات به گردشگران 10 کمیته آماده خدمات رسانی به گردشگران و مسافران در ایام نوروز خواهد بود.

فلاحی تاکید کرد: با توجه به برگزاری موفق جشنواره زمستان بیدار و بازتاب آن در سطح ملی و همچنین حضور موفق استان اردبیل در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تهران پیش‌بینی می‌شود که مسافران زیادی در ایام عید اردبیل را به عنوان مقصد سفرهای نوروزی خود انتخاب کنند.

او افزود: ستاد مرکزی خدماتی کشور امسال برای اولین بار در کشور استان‌های برتر در امر خدمات‌رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی را انتخاب و معرفی خواهد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، گفت: جشن‌های نوروزگاهی در سراسر استان اردبیل همزمان با فرارسیدن عید نوروز برگزار خواهد شد.

فلاحی تصریح کرد: در تلاش هستیم که گردشگری استان را از حال تک فصلی خارج کنیم که در ایام تعطیلات نوروزی امسال حجم بیشتری از مسافران نسبت به ساله‌ای گذشته وارد استان شود که در این زمینه معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان جزو برنامه‌ها و اولویت‌های اساسی است.

او بیان کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری جزو اولویت‌های اساسی است چرا که بخش خصوصی نقش اساسی در توسعه گردشگری داشته و هر جا حمایت‌های خوبی از این بخش انجام گرفته دستاوردهای خوبی را نیز در این زمینه شاهد بودیم.
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل