علی فتحی به رفتگران افتخاری طبیعت پیوست

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸ | کد مطلب: ۱۷۵۷۰
علی فتحی به رفتگران افتخاری طبیعت پیوست
اسکان نيوز:  علی فتحی، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان در این زمینه، گفت: خردادماه 91 انجمن رفتگران طبیعت شهر همدان با هدف پاکسازی طبیعت و شهر، انعکاس مشکلات همراه با راهکاری های عملی، آموزش شهروندی و... شکل گرفت که خدمات آن قابل قدردانی است.

فتحی با بیان این‌که این انجمن فعال تاکنون به صورت منظم و با بررسی همه جانبه برنامه‌های خود به فعالیتش  ادامه داده، ابراز امیدواری کرد روند فعالیت انجمن رفتگران طبیعت شهر همدان با همین قوت ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت کاهش تولید زباله به ویژه زباله‌های پلاستیکی در سطح شهر، بیان کرد: این انجمن در سال 1393 طی جلسه ای در شورای شهر همدان، در عرصه مطالبه گری و انعکاس مشکلات نیز قدم برداشته است.

فتحی همچنین گفت: جمع‌آوری درهای پلاستیکی بطری بیش از هزار خانواده، شناساندن ارزش زباله خشک و خرید ویلچر با درآمد حاصل از فروش این گونه پسماندها برای اهدا به توانیابان نیازمند؛ جمع‌آوری زباله‌های خشک به منظور گسترش فرهنگ بازیافت و اختصاص درآمد آن برای کودکان بی‌سرپرست و کارهای عام‌المنفعه؛ تلاش برای کاهش سرانه تولید زباله با برنامه‌هایی شامل کاهش مصرف کیسه‌های نایلونی، عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف، استفاده بهینه از لوازم و یا استفاده مجدد آن‌ها؛ اجرا طرح‌های کوتاه مدت مرتبط با پسماند (جمع‌آوری سر رسید برای مهرماه ، آموزش در مساجد برای محرم و...)؛ حضور فعالانه در برنامه‌های حافظ محیط زیست همانند درخت‌کاری، حفاظت از تالاب، حمایت از حیوانات و... از جمله اقدامات این انجمن فعالی در شهر بوده که مورد توجه تمامی مردم و مسئولان امر، قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با تمام توان از این سمن و فعالیت‌هایش حمایت می‌کند.
مرجع: شورای شهر همدان