استاندار اردبیل:

توجه به گردشگران خارجی باعث رونق اقتصادی اردبیل خواهد شد

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹ | کد مطلب: ۱۷۵۶۹
توجه به گردشگران خارجی باعث رونق اقتصادی اردبیل خواهد شد
اسکان نيوز: اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل با حضور در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، اظهار کرد: استان اردبیل به اذعان تمامی بازدیدکنندگان و حتی رئیس سازمان میراث فرهنگی غرفه استان اردبیل یکی از بهترین غرفه‌های نمایشگاه است.

اوادامه داد: اختصاص سالن مجزا هزار و ۵۰۰ متری باعث شده است تا تمامی فعالان از جمله بخش خصوصی صنایع دستی و میراث فرهنگی تمامی ظرفیت های خود را به نمایش بگذارند.

استاندار اردبیل خاطر نشان کرد: همچنین معرفی تمامی شهرستان‌های استان از شمال تا جنوب نیز توانسته در معرفی هرچه بهتر استان اردبیل موثر باشد.

بهنام‌جو تاکید کرد: ما بر خارج کردن استان از گردشگری فصلی نیز توانسته‌ایم فرصت‌های را برای سرمایه‌گذاری در گردشگری زمستانی ایجاد کنیم که این مساله تا دو سال آینده به صورت کامل محقق خواهد شد.

او همچنین تصریح کرد: هدف‌گذاری برای سال ۱۴۰۰ در حوزه های مختلف به غیر از گردشگری از جمله راه آهن و جاده‌های استان نیز می‌توانید مکمل خوبی برای توسعه گردشگری در استان باشد.

استاندار اردبیل ادامه داد: توجه به کشورهای همسایه به ویژه گردشگران آذری در حوزه گردشگری سلامت و گردشگران عربی در حوزه‌های مختلف نیز می‌تواند باعث افزایش میانگین درآمد مردم استان و توسعه اقتصادی در استان اردبیل باشد.
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل