کاروانسرا ینگه‌امام با مشارکت یونسکو مرمت می‌شود

يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۰ | کد مطلب: ۱۷۵۰۷
کاروانسرا ینگه‌امام با مشارکت یونسکو مرمت می‌شود
اسکان نيوز:  ابوالقاسم پالیزگیر، فرماندار ساوجلاغ در مراسم افتتاح سالن چندمنظوره بحران ساوجبلاغ که همزمان با نهمین روز از ایام‌الله دهه فجر(21 بهمن) برگزار شد، اظهار کرد: در ایام فجر شاهد بهره‌برداری از 162 پروژه در این شهرستان هستیم که برای آن‌ها 162 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: 68 پروژه مورد از این پروژه ها توسط بخش دولتی و 12 مود نیز توسط شهرداری به انجام رسیده است.

این مسئول افزود: به جز بخش دولتی بخش خصوص نیز پروژه‌هایی به بهره برداری رسانده که   158 میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه داشته‌اند.

وی با بیان این‌که سه هزار واحد مسکن مهر در ساوجبلاغ صاحب برق شده‌اند، بیان کرد: اجرای طرح مخابرات و تامین شبکه اینترنی در سطح شهرستان نیز انجام شده است.

فرماندار ساوجبلاغ از دو بانده شدن جاده پر خطر و حادثه‌ساز سهلیه خبر داد و گفت: در این میان 75 هکتار از اراضی دولتی نیز سنددار شدند.

پالیزگیر بیان کرد: تا کنون به 18هزار نفر در حوزه بیمه سلامت و 40 هزار نفر در حوزه بیمه روستایی توسط دولت ارائه خدمات شده است.

این مسئول با اشاره به وضعیت پروژه دهکده سلامت این شهرستان افزود: عملیات ساخت تنها و اولین پروژه دهکده سلامت کشور با پیشرفت فیزیکی 50 درصدی همراه بوده است.

فرماندار ساوجبلاغ همچنین به آغاز پروژه مهم مرمت مجموعه تاریخی ینگه امام اشاره کرد و گفت: این اقدام با همکاری اداره میراث فرهنگی و مجموعه یونسکو انجام می‌شود.

به گفته پالیزگیر در حوزه صنعت جذب بیش از سه هزار و 230 میلیارد تومان اعتبار برای 758 پروژه و ایجاد چهار هزار و 701 شغل صورت گرفته است؛ در این میان بهره‌برداری از 13 پروژه صنعتی دیگر نیز انجام شده که اعتبار صرف شده برای آن‌ها 278 میلیارد تومان ارزیابی می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین بیش‌از 50 درصد اعتبار تسهیلات اقتصاد مقاومتی استان البرز توسط شهرستان ساوجبلاغ جذب شده است همچنین جذب 48 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی برای 115 طرح در این شهرستان انجام شده و  بالاترین رتبه مشور را از آن خود کردیم.

فرماندار ساوجبلاغ در پایان از اخذ بیش از 15 هزار فقره سند روستایی در روستاهای ساوجبلاغ خبر داد.
مرجع: ایسنا