مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل خبرداد:

بهره‌برداری از13 پروژه گردشگری خلخال تا سال 1400

دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳ | کد مطلب: ۱۷۴۰۲
بهره‌برداری از13 پروژه گردشگری خلخال  تا سال 1400
اسکان نيوز: نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان خلخال، گفت: در حال حاضر  چهار پروژه در حوزه تامین زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان خلخال توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل در حال انجام است که از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار هستند.

وی همچنین به اجرا 13 پروژه  گردشگری در شهرستان اشاره کرد و افزود: پیست اسکی اندبیل، پل معلق و هتل سه ستاره از جمله پروژه‌های مهم درحال اجرا در خلخال است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به همجواری این شهرستان با استان‌های گیلان و زنجان، گفت، شهرستان خلخال به لحاظ برخورداری از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی  و گردشگری متعدد، سالانه پذیرا خیل عظیمی از گردشگران از این مسیرهاست که با به ثمر رسیدن پروژه‌های درحال اجرا در آینده نزدیک، بدون شک خلخال به عنوان سومین قطب گردشگری استان خواهد بود.

فلاحی همچنین در حوزه گردشگری به برنامه‌ریزی برمبنا برش شهرستانی  اشاره کرد و افزود: همراهی مردم شریف شهرستان در توسعه گردشگری قابل تقدیر است و امیدواریم  تا سال1400 شاهد تحولی بزرگ در شهرستان خلخال باشیم.

وی گفت: قابلیت‌های شهرستان خلخال در حوزه صنایع دستی نیز قابل توجه است به‌طوری که گلیم خلخال از جمله ده رشته دارای نشان جغرافیایی ملی در کشور است و برنامه‌ریزی اداره کل در این بخش، تکمیل ساختمان صنایع دستی  و برپایی نمایشگاه دائمی به همراه برگزاری دوره‌های آموزشی است.