رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خلخال

جامعه تاسیسات گردشگری خلخال و کوثر تشکیل شد

چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴ | کد مطلب: ۱۷۳۲۹
جامعه تاسیسات گردشگری خلخال و کوثر تشکیل شد
اسکان نيوز: محمدرضا شایقی،  رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خلخال صبح امروز در این با اعلام این خبر افزود: جامعه تاسیسات گردشگری، مراکز اقامتی و هتل داران خلخال و کوثر نخستین تشکل غیردولتی پس از اردبیل در این زمینه است که با هدف صدور پروانه‌های فعالیت هتل‌ها، مراکز گردشگری و اقامتی و حذف هزینه های مربوط به سفر به مرکز استان راه‌اندازی می‌شود.

او اظهار کرد: از این پس فعالیت‌های مربوط به صدور پروانه فعالیت و نحوه کار تاسیسات زیر مجموعه گردشگری زیر نظر این جامعه اداره شده و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نظارت بر نحوه عملکرد این تشکل غیردولتی را عهده‌دار خواهد بود.

شایقی افزود: صدور پروانه سالانه فعالیت هتل‌های منطقه نیز منوط به شرکت مدیران و کارکنان هتل‌های فعال در دوره‌های آموزشی هتلداری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان می‌باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خلخال گفت: هم اکنون مجموع اتاق های 10 هتل و هتل آپارتمان فعال و دارای پروانه فعالیت در شهرستان‌های خلخال و کوثر 100 اتاق و سوئیت با ظرفیت 500 تخت بوده که در کنار این مجموعه 80 خانه مسافری مجاز و ساماندهی شده با ظرفیت 320 تخت در اسکان مسافران و گردشگران منطقه جنوب استان اردبیل فعالیت دارند.

او با بیان این‌که هم اکنون چند پروژه هتل‌سازی و مجموعه‌های گردشگری و مراکز اقامتی در خلخال در حال اجرا می‌باشد، اظهار کرد: با بهره‌برداری از مجموعه مرکز اقامتی قصرهای چوبی، مرکز اقامتی و هتل ازناو، هتل رغائب و هتل‌های هشجین و کلور در مراکز بخش‌های شاهرود و خورش رستم ظرفیت اتاق‌ها و تخت‌های پذیرش گردشگران به 2 برابر ظرفیت فعلی افزایش خواهد یافت.

در این جلسه اعضا هیات موسس جامعه تاسیسات گردشگری، مراکز اقامتی و هتلداران منطقه جنوب استان انتخاب شدند.

شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در جنوبی‌ترین منطقه استان اردبیل در همسایگی استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان و گیلان واقع شده است. 

وجود 12 کیلومتر مرز مشترک با استان سرسبز گیلان، جاده زیبا و جنگلی خلخال به اسالم، مناطق نمونه گردشگری الماس، چشمه ازناو، چشمه میرعادل بولاغی اندبیل، امامزاده عبدلله کلور، جاده زیبا خلخال به شاهرود، آبشار نره گر روستا هدف گردشگری اسبو، آبشار سفیداب روستا لرد، آبشار سجن بخش شاهرود، آبگرم روستای تیل، روستاهای هدف گردشگری کزج، نمهیل، برندق و خمس، قلعه کیلوان، کاروانسرا چنارلق، کاروانسرا شاه عباسی، پل تاریخی پردیس و بنا چهار گوش همراه با جاذبه های طبیعی و تاریخی خلخال را به یکی از شهرستان های گردشگرپذیر استان اردبیل و کشور تبدیل کرده است. 
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل