لزوم جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوص در گردشگری اردبیل

جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶ | کد مطلب: ۱۷۲۰۱
لزوم جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوص در گردشگری اردبیل
اسکان نيوز: اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل در بازدید از پروژه‌های گردشگری شهرستان مشگین‌شهر اظهار کرد: استان اردبیل به لحاظ برخورداری از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری کم نظیر بوده و لازم است  قابلیت‌های سرمایه‌گذاری استان اردبیل بیشتر  معرفی شود.

وی ضمن بررسی مسائل و مشکلات موجود در بخش گردشگری این شهرستان از مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل خواست تا با ایجاد بستر مناسب زمینه جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران را در بخش گردشگری را فراهم آورند.

استاندار اردبیل با مطلوب بودن اقدامات صورت گرفته در ماه‌های اخیر در بخش گردشگری را قابل قبول عنوان و  اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در منطقه مشکین شهر، خلخال و سایر شهرستان‌های استان، باید مطالعات جامعی در بخش گردشگری انجام گیرد تا با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، رونق اقتصادی را در استان شاهد باشیم.

بهنام‌جو با بیان این‌که توسعه همه‌جانبه استان نیازمند اهتمام ویژه برای متوازن کردن سرعت توسعه در تمامی شهرستان‌های استان است، تصریح کرد: باید این مهم به عنوان یک اولویت اساسی مورد توجه واقع شود تا بتوانیم بر حسب نیازمندی‌های منطقه قابلیت‌های استان را به سطح قابل قبول برسانیم.

وی تصریح کرد: تلاش بر جذب سرمایه‌گذاران  بخش خصوصی با جدیت ادامه دارد و باید دستگاه‌های متولی و مدیران اجرایی مربوطه زمینه حمایت از بخش خصوصی را فراهم کنند تا رغبت آنان برای سرمایه‌گذاری کاهش نیابد و بتوانیم از قابلیت‌های موجود برای رشد و توسعه استان نهایت استفاده را ببریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل که در این بازدید استاندار اردبیل را همراهی می‌کرد، گفت: تلاش‌هایی که در گذشته در بخش گردشگری شهرستان مشگین شهر صورت گرفته موجب شده تا این شهرستان بعه‌نوان یکی از مقاصد گردشگری در منطقه و سطح کشور تبدیل شود.

نادر فلاحی افزود: حضور گردشگران بی شمار در طول سال در شهرستان مشگین شهر، لزوم توجه به آموزش فعالین حوزه گردشگری را ضروری داشته  و اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان  ضمن افزایش نظارت‌ها برخدمات مراکز گردشگری، برنامه‌های منسجمی برای آموزش در این حوزه دارد.  
 
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل