سرپرست میراث فرهنگی شهرستان اردبیل خبر داد:

بررسی 14 طرح بوم گردی در اردبیل/ بافت قدیمی «هیر» احیا شود

دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸ | کد مطلب: ۱۷۱۴۰
بررسی 14 طرح بوم گردی در اردبیل/ بافت قدیمی «هیر» احیا شود
اسکان نيوز:  یعقوب غریب‌زاده، سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردبیل صبح دوشنبه در بازدید از زیرساخت‌های گردشگری شهر هیر تصریح کرد: تاکنون اقامتگاه بوم گردی در شهرستان اردبیل دایر نشده است و در بازدید های مکرر از روستاهای با قابلیت گردشگری راه اندازی اقامتگاه‌ها بررسی شد.

او اضافه کرد: راه اندازی اقامتگاه  در روستاهای دلیرلر،شندرشامی، گندیشمن، ثمرین و بافت قدیم شهر هیر بررسی شده و از واحدهای مسکونی که قابلیت تبدیل به اقامتگاه بوم گردی دارند بازدید به عمل آمد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردبیل تصریح کرد: در پی بازدیدها سه واحد مسکونی در روستا دلیرلر، یک واحد در شندرشامی، سه واحد در گندیشمن، دو واحد در ثمرین و پنج واحد در بافت قدیم و سنتی شهر هیر مورد بررسی قرار  تا به واحد بوم گردی تبدیل شود.

به گفته غریب‌زاده در صورت ارائه مدارک از سوی متقاضیان روند قانونی راه اندازی اقامتگاه‌ها طی شده و به زودی شاهد راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای ذکر شده خواهیم بود.

او همچنین با اشاره به بازدید از شهر هیر متذکر شد: بافت قدیمی و معماری سنتی این شهر مورد بازدید قرار گرفته و قابلیت کم نظیری برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی دارد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردبیل با تاکید به ضرورت احیا بافت قدیمی شهر هیر اضافه کرد: به دلیل راه‌اندازی پل معلق هیر در هفته های آتی، اقامتگاه های بوم گردی می تواند منجر به رونق گردشگری و جذب گردشگر در این منطقه شود.

غریب‌زاده تصریح کرد: علاوه بر این با هدف رونق گردشگری شهر هیر و حمایت بخش خصوصی زیرساخت راه و برق رسانی در پل معلق اجرا می شود.

او به برگزاری جشنواره زمستان بیدار در پل معلق شیشه ای هیر همزمان با بهره برداری از آن اشاره کرد و گفت: در هفته‌های آتی از این پروژه بزرگ سرمایه‌گذاری بهره‌برداری می‌شود.
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل