جزئیات پرونده عباس ایروانی سرمایه‌گذار هتل عامری‌ها، کاروانسرا وکیل و عمارت مسعودیه/ او به اتهام افساد فی‌الارض محاکمه می‌شود

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰ | کد مطلب: ۱۶۲۷۷
جزئیات پرونده عباس ایروانی سرمایه‌گذار هتل عامری‌ها، کاروانسرا وکیل و عمارت مسعودیه/ او به اتهام افساد فی‌الارض محاکمه می‌شود
اسکان نيوز: مشرق این خبر را به نقل از فارس چنین بازنشر داد: در ادامه صدو‌سی‌وچهارمین نشست سخنگو قوه قضاییه عنوان کرد: شنیده شده پرونده عباس ایروانی به اتهام قاچاق قطعات خودرو به میزان ۷۰۰ میلیون دلار به زودی در قوه قضاییه بررسی می‌شود. وی همچنین متهم است با همکاری برخی از مدیران بانکی بدون ارائه وثیقه معتبر مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان از بانک‌ها تسهیلات دریافت کرده و به اتهام افساد فی الارض محاکمه می‌شود.

اژه‌ای گفته است: این پرونده کیفرخواست خورده و‌ به دادگاه رفته اما هنوز تعیین وقت نشده است البته من اعداد و رقم‌ها را درست خاطرم نیست.تصویر خبر مشرق درباره پرونده عباس ایروانی

وی افزود:‌ از جمله مواردی که توقیف شده بود همین قطعات خودرویی بود و دولت و خودروسازان درخواست رد توقیف داشتند که خود بنده هم تاکید کردم تا ترتیبی بدهید تا قطعات آزاد سازی شود.

عباس ایروانی مالک ۱۲ کارخانه و مجموعه‌های بزرگ خرید و گردشگری و تفریحی و نیز مجموعه ناتمام هزار و یک شهر در غرب تهران است که سال‌هاست نیمه کاره رها شده است.

سال ۸۹ هنگامی که حمید بقایی، رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، میراثیان را از عمارت نفیس مسعودیه واقع در میدان بهارستان بیرون راند، با وجود مخالفت کارشناسان میراث فرهنگی، شرکت عظام منتسب به عباس ایروانی این مکان را از طریق صندوق احیا و بهره‌برداری بناهای تاریخی به تصرف درآورد تا آن را به هتل تبدیل کند. در همین زمان سیدمحمد بهشتی، اکبر تقی‌زاده و عادل فرهنگی با ریاست بهشتی به عنوان اتاق فکر عظام انتخاب شدند و بهشتی در عمارت مسعودیه صاحب دفتر شد.

از این قرارداد به عنوان قرارداد ترکمانچای میراث فرهنگی یاد می‌شد چرا که ما به ازا مرمت این عمارت توسط عظام بهره‌برداری ۵۹ ساله برای این شرکت در نظر گرفته شد. عظام همچنین مرمت و بهره‌برداری کاروانسرای وکیل کرمان و عمارت عامری‌های کاشان را نیز طی قراردادی ۵۹ ساله با صندوق بر عهده گرفت.

در این بین از سه پروژه مذکور فقط هتل عامری‌ها به ثمر نشست. عمارت مسعودیه هرگز به هتل تبدیل نشد و فرآیند سرمایه‌گذاری و مرمت آن آنقدر به تعویق افتاد که کار به دادگاه کشیده شد و  اکنون این بنا نفیس در بلاتکلیفی به سر می‌برد و وضعیت این بنا قاجاری اسفناک و نیازمند مرمت اضطراری تشخیص داده می‌شود. وضعیت کاروانسرا وکیل کرمان هم که برای بهره‌برداری هتل در قالب یک مزایده در اختیار شرکت عظام قرار گرفت، چنین فرجامی دارد.


 
پارک آبی کیش و هزار یک شب در تهران از جمله سرمایه‌گذاری‌های عظام در حوزه گردشگری است. همچنین چاپ برخی نسخ خطی بر عهده  این شرکت بوده است.
 
 
 
 
مرجع: چمدان

کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۱
غیر قابل انتشار : ۰