راه‌اندازی اپلیکیشن گردشگری در شهرکرد

چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱ | کد مطلب: ۱۵۷۱۶
راه‌اندازی اپلیکیشن گردشگری در شهرکرد
اسکان نيوز: مرتضی بلالی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ارائه سرویس‌های مورد نیاز گردشگران، حمایت از شرکت‌های استارآپ، تلفیق گردشگری سنتی با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات به وسیله راه‌اندازی گردشگری اینترنتی در استان محقق می‌شود.

وی افزود: گردشگری اینترنتی درآمدزایی و ایجاد فرصت شغلی در استان را محقق می‌کند که می‌کوشیم با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر شرکت‌های فعال در این زمینه، این بستر را در استان برای پذیرش مسافر در نوروز و ایام تابستان آماده کنیم.

بلالی با اشاره به 12 روستا و 25 منطقه هدف گردشگری استان که دارای مراکز تفریحی، محصولات باغی، صنایع‌دستی و ... هستند، تصریح کرد: با استفاده از پتانسیل‌های موجود در این مناطق و بهره‌گیری از اپلیکیشن گردشگری اینترنتی، سرویس‌هایی چون معرفی اماکن تفریحی، موزه‌ها، آبشارها و سوغات این مناطق و سایر مناطق مختلف استان به مسافرانی که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند، ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با ورود گردشگران به مرکز استان اپلیکیشن به‌صورت چتر رایگان وای‌فای روی گوشی هوشمند آنان نصب می‌شود و به‌دنبال آن هستیم تا با کمک اپراتورها، پیش شماره‌های سایر استان‌ها نیز هنگام وارد شدن به مرکز استان در محدوده سرویس‌های اپراتوری قرار گیرند و یک پیامک به آنان ارسال شده و از اپلیکیشن استفاده کنند.

بلالی تصریح کرد: این اپلیکیشن موقعیت مکانی گردشگر را مشخص کرده و راهنمایی خواهد کرد که از چه اماکن تفریحی، سوپرمارکت، رستوران، جایگاه سوخت رسانی و... استفاده کند که نزدیک‌ترین آدرس را ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: می‌کوشیم تا یک سری کمیته‌هایی که ذیل ستاد تسهیلات نوروزی هستند را نیز به اپلیکیشن لینک کنیم تا مواردی چون اطلاع از آخرین وضعیت آب و هوا، کمپ‌های هلال احمر و تعمیر خودرو نیز به خدمات اپلیکیشن اضافه شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: این اپلیکیشن در اسفندماه امسال در شهرکرد راه‌اندازی می‌شود تا در نوروز و تابستان 98 به گردشگران خدمت‌رسانی کند و بعد از آن در سایر شهرهای استان که گردشگران بیشتری حضور دارند مانند سامان و بروجن نصب خواهد شد.

بلالی با بیان این‌که اپلیکیشن هزینه‌ای برای دستگاه‌های اجرای ندارد و به‌صورت رایگان نصب می‌شود، خاطرنشان کرد: آمادگی داریم تا از فعالیت شرکت‌های فعال در زمینه گردشگری که هر گونه طراحی اپلیکیشن انجام می‌دهند، استفاده کنیم.
مرجع: ایسنا