کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رئیس اداره میراث فرهنگی اردستان:

مصالح کار شده در اطراف مسجدجامع اردستان مورد تایید نیست

ایسنا , 21 آبان 1397 ساعت 15:23 | کد مطلب:15478


اسکان نیوز: مهدی مشهدی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان اظهار کرد: در حال حاضر چهار سمن کمک رسان اداره میراث فرهنگی در موضوعات تاریخی  فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در شهرستان اردستان بیش از 300 هنرمند صنایع دستی فعالیت می‌کنند و اداره میراث فرهنگی برای آنان کارت صادر کرده است. از همه دهیاران و کسانی که شناختی از هنرمندان صنایع دستی دارند درخواست می‌کنیم تا در معرفی هنرمندان، اداره میراث فرهنگی را کمک کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 50 کارگاه صنایع دستی در اردستان فعالیت می‌کند، گفت: تولیدات برخی از این هنرمندان توسط خودشان به بازار ارائه می‌شود و برخی نیز متأسفانه بازار خوبی ندارند.

مشهدی گفت: اداره میراث فرهنگی درصدد است که هنرمندان و صنایع دستی را ساماندهی دهد و اولین اقدامی که انجام خواهد شد این است که هنرمندان صنایع دستی در هفته فرهنگی شهرستان دارای یک نمایشگاه و غرفه اختصاصی خواهند شد.

وی در جواب سئوالی در خصوص نوع مصالح استفاده شده در محدوده مسجد جامع تاریخی اردستان، گفت: با صحبت‌هایی که با شهردار اردستان شد به دوستان اعتراض خود را اعلام کردیم که مصالحی که در محدوده مسجد جامع به کار می‌رود به لحاظ معماری باید همگون باشد، ولی شهرداری اعلام کرد که این تشخیصی است که ما می‌دهیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی اردستان تاکید کرد: اداره میراث فرهنگی شهرستان نظر خود را در خصوص نوع مصالح کار شده در اطراف مسجد جامع به استان اعلام کرده است. در حال حاضر تاییدیه در خصوص نوع مصالح کار شده از اداره میراث فرهنگی اردستان صادر نشده است.


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/15478/مصالح-کار-شده-اطراف-مسجدجامع-اردستان-مورد-تایید-نیست

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com