نخستین هتل هوشمند شهرهای نمونه گردشگری کشور در شهمیرزاد افتتاح می‌شود

پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۰ | کد مطلب: ۱۵۲۴۳
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است
اسکان نيوز:  محمدتقی اعرابی، سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر امروز و در گفت‌وگویی افزود: این هتل با زیربنای سه هزار و 500 مترمربع در هفت طبقه ساخته شده که شامل 2 طبقه اقامتی برای اقامت حدود 70 نفر در 20 واحد اتاق و سوییت، 2طبقه سالن پذیرایی و چندمنظوره، یک طبقه سالن غذاخوری و رستوران، فروشگاه صنایع دستی، کافی‌شاپ، پارکینگ و ... است.

وی با اشاره به این‌که برخورداری از سیستم تصفیه فاضلاب حاصل از مصرف آب هتل و سیستم کنترل هوشمند، از ویژگی‌های منحصر‌به فرد این هتل است، گفت: آب حاصل از تصفیه فاضلاب هتل برای مصارف کشاورزی، باغداری و فضای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اعرابی افزود: تمامی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی هتل به صورت هوشمند با کنترل از راه دور، تحت شبکه در سراسر مجموعه قابل استفاده و کنترل است.

وی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از 170 میلیارد ریال برای راه‌اندازی این هتل هزینه شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود تا اتمام کامل و بهره‌برداری، این رقم به 200 میلیارد ریال برسد.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر افزود: صرفه‌جویی در مصرف انرژی، افزایش میزان کارایی تجهیزات، ارتقا سطح ایمنی و رفاه میهمانان، ارتقا کیفیت سرویس‌دهی به میهمانان، انعطاف‌پذیری و سهولت کنترل در سیستم مدیریت هتل، کاهش نیروی انسانی و هزینه‌های مربوطه، برقراری ارتباط آنلاین هر اتاق با واحد پذیرش و سایر قسمت‌های هتل، تشخیص حضور یا عدم حضور میهمان در هتل از سوی پذیرش، ثبت تمامی گزارش های مربوط به تردد میهمانان به صورت خودکار از جمله ویژگی‌ها و قابلیت‌های این هتل است.

این استان دارای 228 مرکز اقامتی شامل 10 هتل، 2 هتل آپارتمان، پنج مهمانپذیر، 65 اقامتگاه بوم گردی، 42خانه مسافر، یک متل و پنج مجتمع اقامتی، محوطه و مجموعه گردشگری، 14 کمپینگ  و 44 رستوران بین راهی، 9سفره خانه سنتی، 31 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی است. این واحدها در مجموع دارای 2 هزار و 900تخت برای اقامت گردشگران است.
مرجع: میراث فرهنگی سمنان