خجسته: مدیریت اشرافی عامل فساد اقتصاد ایران است

شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷ | کد مطلب: ۱۵۱۳۴
خجسته: مدیریت اشرافی عامل فساد اقتصاد ایران است
اسکان نيوز: امیر خجسته با بیان اینکه فساد ظرفیت های اقتصادی جامعه را تضییع می کند و اعتماد عمومی جامعه را از بین می برد گفت: وزرای پیشنهادی و هیئت دولت مبارزه با فساد را در اولویت های کاری خود قرار دهند چرا که بی توجهی به فساد مانع بزرگی در مسیر توسعه است.
 
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص دیدار اعضای هیات رئیسه فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با وزرای پیشنهادی اقتصاد و دارایی و راه و شهرسازی افزود: اولین سیاست وزرا، ارتقای نظام اداری، شفافیت در نظام اداری، شفافیت مالی با ایجاد فرصت برای مردم جهت دسترسی همگان به اطلاعات بایستی مورد توجه قرار گیردکه با هماهنگی بین قوا در جهت ارتقای اعتماد عمومی عملیاتی و اجرایی شود.

شایسته سالاری در وزارتخانه ها ضرورت دارد

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتقای سلامت اداری و شفافیت از اهمیت بالایی برخورد است تصریح کرد: عمده اصول حرکتی وزرای پیشنهادی علی رغم خدمات رفاهی و توسعه ای به جامعه باید به حرکت سمت مبارزه با فاسد باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت اشرافی عامل فساد اقتصاد ایران است، ادامه داد:وزرا باید با اعمال شایسته سالاری در وزارتخانه ها بدون توجه به جریانات سیاسی در سیستم مدیریتی در راستای ارتقای بهره وری نیروی انسانی و خدمات رسانی به جامعه گام بردارند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی افزود:وزرا بایستی با اقدام تاثیر گذار خود مدیرانی ناکارآمد که اتوبوسی وارد عرصه سیاست و وزاتخانه های مربوطه شدند را به صورت اتوبوسی از بخش مدیریت کنار بگذارند.
مرجع: خانه ملت