ساختمان قدیمی راه‌آهن، مکانی مناسب برای موزه هنرهای معاصر

چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۵ | کد مطلب: ۱۴۶۹۹
ساختمان قدیمی راه‌آهن، مکانی مناسب برای موزه هنرهای معاصر
بخش های مهم خبر
  • رئیس هیات مدیره خانه هنرمندان اظهار کرد: ساختمان قدیمی راه‌آهن، مکانی مناسب برای موزه هنرهای معاصر است.
اسکان نيوز: رحمان پرچگانی، رئیس هیات مدیره خانه هنرمندان با اشاره به اینکه زنجان موزه هنرهای معاصر ندارد، گفت: این موزه به هنرهای تجسمی پرداخته و نقاشی‌ها و خوشنویسی و مجسمه و نگارگری‌های نقاشان معاصر استان را در مکانی ثابت در معرض نمایش قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: این موزه از طرفی می‌تواند مکانی برای شناخت هنر و هنرمندان استان بپردازد و از طرف دیگر می‌تواند سرمایه‌ای از آثار فاخر هنرمندانی باشد که بعد‌ها مشهور و فرهیخته می‌شود.

رئیس هیات مدیره خانه هنرمندان با اشاره به این‌که برخی از استان‌های بزرگ کشور دارای این موزه هستند و در زنجان نیز باید به دنبال افتتاح این موزه باشیم، گفت: استان‌هایی نظیر تهران، شیراز، اصفهان، یزد و کرمان اما متاسفانه هنوز استان زنجان با تمام تلاش‌ها برای افتتاح این موزه، فاقد این موزه است.

پرچگانی اظهار کرد: در حال حاضر استانداری زمینی را برای افتتاح موزه هنرهای معاصر اختصاص داده است که بالغ بر 10 سال زمان می‌برد تا موزه هنرهای معاصر ساخته و تکمیل شود.

این مسئول افزود: در گذشته پیش از این‌که وضعیت تملک کارخانه‌ کبریت مشخص شود به دنبال این بودیم که این مکان را به عنوان موزه هنرهای معاصر تبدیل کنیم و پس از این‌که وضعیت تملک این مکان مشخص شد حال به دنبال این هستیم که ساختمان قدیم راه‌آهن را تبدیل به موزه هنرهای معاصر کنیم؛ چراکه هم مکانی مناسب برای در معرض نمایش گذاشتن آثار هنری است و هم مکانی برای رفت و آمد است و ارتفاع مناسبی برای نگهداری آثار هنری استان است.
مرجع: ایسنا