نماینده مردم اصفهان در مجلس:

اقدام ضدفساد آخوندی گامی مثبت در راستا شفاف‌‌سازی است/ مجلس با فشار و تخريب تصمیم‌ نمی‌گیرد

چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶ | کد مطلب: ۱۴۶۸۴
اقدام ضدفساد آخوندی گامی مثبت در راستا شفاف‌‌سازی است/ مجلس با فشار و تخريب تصمیم‌ نمی‌گیرد
اسکان نيوز: اصغر سلیمی، نماینده مردم استان اصفهان و حوزه انتخابیه سمیرم در مجلس شورای اسلامی درخصوص بحث مبارزه با فساد و همچنین اقدام اخیر وزیر راه و شهرسازی در نظام مهندسی، اظهار کرد: بدون شک اگر به دنبال حل مشکلات کشور به خصوص در حوزه اقتصاد هستیم یکی از موارد مهم داشتن شفافیت در مسائل مالی و اقتصادی است.

وی افزود:  هر اقدامي که منجر به شفافیت در اقتصاد شود و جلو اخلال‌گران و مفسدان را بگيرد، مورد حمایت مجلس و ارزشمند است. اقدام اخير آخوندی هم یک گام مثبت در راستا شفاف‌سازی‌ مالی است و می‌تواند جلو هرگونه سواستفاده را بگيرد.

دبیر اول کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در پاسخ به این سئوال که با توجه به رویکرد مثبت اکثر نمایندگان مجلس در اقدام ضد فساد آخوندی اما شاهد تخريب وزیر هستیم، اظهار کرد: آقای آخوندی به عنوان یک وزیر و همکاران ایشان به خوبی به حق مسلم نمایندگان مجلس که سئوال و رفع شبهات است، واقف هستند. ایشان تا کنون ۵ بار از مجلس رای اعتماد گرفته‌اند به همین خاطر در وهله اول در سطح کمیسیون حضور پیدا می‌کنند تا شبهات رفع شود.

وی ادامه داد: همه نمایندگان به دنبال حل مسائل هستند اما در این فضا به وجود آمده نیازی به استیضاح نمی‌بینم چون معتقدم همه موارد می‌تواند در سطح کمیسیون عمران حل شود. مطمئن باشید نمایندگان مجلس بدون توجه به همه فشارها و سنگ‌اندازی‌ها به دنبال شفافیت‌سازی هستند تا نظارت بر اجرای کار به بهترین شکل انجام گیرد.
 
مرجع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی