رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد تشریح کرد:

نقاشی‌های دیواری میدان فردوسی مجدد احیا شد

چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸ | کد مطلب: ۱۴۳۷۴
نقاشی‌های دیواری میدان فردوسی مجدد احیا شد
اسکان نيوز: مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد اظهار کرد: در اقدامی دیگر شهرداری  را موظف به ایجاد یک شرکت با تشکیلات و ساختار مشخص کردیم که خوشبختانه اساسنامه این شرکت تهیه‌شده است و سهامدار اصلی آن شهرداری مشهد خواهد بود اما شهرداری باید با نهادهای دیگر همچون میراث فرهنگی، آستان قدس رضوی و راه  و شهرسازی استان مشارکت کند و عملا شرکت مدنظر بازوی اجرایی شهرداری مشهد برای احیای توس خواهد بود.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس شورای شهر مشهد بابیان این‌که بودجه ویژه‌ای توسط شورای شهر مشهد برای توس در نظر گرفته‌شده، بیان کرد: از زمانی که مقبره فردوسی احداث‌شده بود قرار بر ایجاد باغ مفاخر در منطقه جلوخان بود اما متاسفانه این طرح مسکوت مانده بود که در این دوره از مدیریت شهری با همکاری شهرداری مشهد و سازمان میراث فرهنگی استان این طرح تصویب شد و امیدواریم بخش عمده‌ای از این پروژه تا نوروز 97 و فاز نهایی آن تا 25 اردیبهشت به بهره‌برداری برسد.

ریاضی در ادامه گفت: چند سال گذشته نقاشی‌های فردوسی در میدان فردوسی مشهد حذف و سبب ناراحتی مردم شد اما با رایزنی شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی نقاشی‌های دیواری مجدد احیا شد و 30 داستان شاهنامه با واقعیت افزوده اجرا شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: اقدام دیگر طرح شهری برای منطقه توس بود زیرا این منطقه فاقد طرح جامع است و نمی‌توان بدون طرح پاسخگو ساخت‌وساز مردم بود. در این راستا با پیگیری‌های مدیریت شهری این طرح از سوی اداره کل راه و شهرسازی به کمیسیون ماده 5 ارائه‌شده و ایرادات مختصری از آن گرفته شد که مجدد بعد از اصلاح به کمیسیون ارجاع داده‌شده است که امیدواریم  به‌زودی مسیر قانونی خود را تا تصویب نهایی طی کند.
 
مرجع: شورای شهر مشهد