سرپرست اداره کل میراث فرهنگی اردبیل:

کشت و صنعت مغان قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری کشاورزی را دارد

سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰ | کد مطلب: ۱۳۲۴۶
کشت و صنعت مغان قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری کشاورزی را دارد
اسکان نيوز: نادر فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ظهر سه‌شنبه در نشست همفکری با روسا میراث فرهنگی شهرستان‌های بیله سوار و پارس آباد، تصریح کرد: به دلیل جاذبه‌های کم‌نظیر باغات کشت و صنعت این منطقه می‌تواند به عنوان قطب گردشگری کشاورزی مطرح شود.

او با تاکید به این‌که مغان نیازمند عزم جدی در حوزه گردشگری است، اضافه کرد: از سویی موقعیت مرزی دو شهرستان پارس آباد و بیله سوار ظرفیتی بالقوه برای جذب گردشگران خارجی است که لازم است با حمایت سایر دستگاه‌های اجرایی بالفعل شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد: توسعه گردشگری سلامت در راستا ارز آوری و توسعه گردشگری خارجی از برنامه‌های اداره کل است و در شهر مرزی بیله‌سوار دنبال می‌شود.

فلاحی متذکر شد: به منظور معرفی ظرفیت‌ها می‌توان به صورت سالانه جشنواره‌های فرهنگی، گردشگری برگزار و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جاذبه‌های گردشگری را در سطح ملی و بین‌المللی معرفی کرد.

او تصریح کرد: یکی از جشنواره‌های شاخص در این منطقه جشنواره کوچ عشایر بیله سوار است که برگزاری آن در سطح بین‌الملی دنبال می‌شود.

او به پیگیری راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی در پایانه مرزی بیله سوار اشاره و تصریح کرد: در خصوص راه‌اندازی موزه در مدرسه امام خمینی (ره) بیله سوار نیز رایزنی‌هایی انجام شده است.
 
 
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل