دادستان ساری:

آتش‌سوزی مسجد جامع ساری عمدی نبود/ ۱۸ شناگاه آلوده است

سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶ | کد مطلب: ۱۳۰۵۱
آتش‌سوزی مسجد جامع ساری عمدی نبود/ ۱۸ شناگاه آلوده است
اسکان نيوز: سیدیونس حسینی‌عالمی، دادستان ساری  با ابراز تاسف از وقوع آتش‌سوزی مسجد جامع و تاریخی ساری، اظهار کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر عمدی بودن آتش‌سوزی این بنای تاریخی ارائه نشده است و عمدی بودن آن احراز نشد.

وی همچنین با گرامیداشت روز خبرنگار بر لزوم تامین امنیت شغلی خبرنگاران تاکید کرد و اظهار کرد: خبرنگاران استان آزادانه می‌توانند به نشر اخبار و اطلاع رسانی در حوزه دادستانی بپردازند و عملکردمان را نقد و ارزیابی کنند.

وی برخورد با فساد بدون هیچ خط و مرز را از اولویت‌های داستانی بیان کرد وبا عنوان این‌که دین اسلام، دین شادی است اما این شادی نباید با حرام مخلوط شود، تصریح کرد: شادبودن یک ضرورت است و باید مردم شاد باشند.

حسینی‌عالمی خشونت را مهمترین چالش‌های اجتماعی در مازندران برشمرد و گفت: گرانی نیز از دیگر مشکلات به شمار می‌رود و برای حل ما باید تلاش کرد.

دادستان ساری، با اشاره به آلودگی شناگاه‌ها در استان با بیان این‌که حال محیط زیست مازندران مناسب و خوب نیست، افزود: مردم، کارخانه‌ها حتی برخی از کشتارگاه‌ها، پساب‌های خود را در محل‌هایی که نباید دفن کنند، دفن می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین معادن شن‌وماسه موجب شده آب رودخانه هراز همیشه گل آلود باشد و برای رفع مشکلات این حوزه باید به میدان بیاییم.

حسینی‌عالمی  تصریح کرد: بر اساس پایش و نمونه‌برداری محیط زیست از ۲۲شناگاه استان تنها دو شناگاه قابلیت نصب پرچم آبی دارد و ۱۸ شناگاه دیگر آلوده است و باید پرچم زرد در آن نصب شود.

وی افزود: همچنین دو شناگاه استان غیرمجاز بود که تعطیل شد و این شناگاه‌ها با نصب پرچم قرمز مشخص می‌شود و در مجموع اکثر شناگاه‌های استان وضعیت زرد دارد که باید پرچم آن نصب شود یعنی شناگاه‌های آلوده هستند.

وی درباره شناگاه‌های ساری گفت:  همه شناگاه‌های ساری دارای پرچم زرد و آلوده هستند.
مرجع: مهر