رئیس اداره میراث فرهنگی ملایر خبر داد:

افتتاح فاز اول شهر زیرزمینی سامن همزمان با برگزاری همایش دستکندها

شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۲ | کد مطلب: ۱۲۹۱۰
افتتاح فاز اول شهر زیرزمینی سامن همزمان با برگزاری همایش دستکندها
اسکان نيوز: ابراهیم جلیلی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملایر با اشاره به برگزاری رویدادهای گردشگری ۲۰۱۸ در همدان، افزود: در این زمینه در شهرستان ملایر با حضور مسئولان مربوطه جلسات مختلفی تشکیل شده است.
 
وی به تصویب تعدادی برنامه در رویداد ۲۰۱۸ در ملایر اشاره کرد و ادامه داد: این برنامه‌ها شامل جشن ملی مبل و منبت است که از ۳۱ مردادماه تا ۸ شهریورماه با عنوان «عید تا عید» به مدت ۱۰ روز با دبیری میراث فرهنگی برگزار می‌‌شود.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی ملایر خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های بخش خصوصی و همکاری‌های صورت گرفته ۱۱ هزار ثانیه تبلیغات از شبکه‌های سراسری رسانه ملی در مدت برگزاری جشنواره پخش می‌شود.
 
وی از برگزاری سه برنامه دیگر همزمان با رویداد ۲۰۱۸ در ملایر خبر داد و گفت: این برنامه‌ها شامل جشنواره شیره‌پزی همزمان با هفته گردشگری، همایش ملی انگور به همت پژوهشکده انگور و جشنواره خوشه برتر در مهرماه است.
 
جلیلی برگزاری شصتمین جشنواره ملی فیلم و عکس با همکاری انجمن سینما جوان از ۱۵ تا ۱۸ شهریور را از برنامه‌های پیش‌بینی شده در ملایر همزمان با رویداد ۲۰۱۸ برشمرد.
 
وی با اشاره به پیشنهاد چند برنامه دیگر برای این رویداد در ملایر اظهار کرد: برگزاری جشنواره باغ تاریخی سیفیه، همایش ورزش‌های زورخانه‌ای، همایش راهکارهای توسعه گردشگری شهرستان با دبیری دانشگاه آزاد و همایش ملی دستکندها از جمله برنامه‌های پیشنهادی این اداره هستند.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی ملایر در بخش دیگری از سخنانش از افتتاح فاز اول شهر زیرزمینی سامن همزمان با برگزاری همایش دستکندها خبر داد و یادآور شد: فاز اول این اثر منحصربفرد تاریخی تا رویداد همدان ۲۰۱۸ برای بازدید مردم و گردشگران آماده می‌شود.
 
وی با بیان این‌که فضا ورودی این اثر تاریخی به پیمانکار واگذار شده که در حال آماده‌سازی آن است، گفت: جشنواره اقوام ایرانی نیز از ۲۰ تا ۳۱ مردادماه به مدت ۱۰ روز در پارک سیفیه ملایر با همکاری شهرداری، اصناف، بخش خصوصی، موسسه فرهنگی، هنری آوای هنرور و اقوام مختلف برگزار می‌شود.
 
مرجع: ایسنا