نظارت تابستانی بر عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی قزوین تشدید شد

يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵ | کد مطلب: ۱۲۵۲۲
نظارت تابستانی بر عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی قزوین تشدید شد
اسکان نيوز: محمدعلی حضرتی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اعلام این خبر گفت: با توجه به افزایش حجم سفرها در فصل تابستان و به ‌منظورارزیابی نحوه ارائه خدمات دفاتر خدمات مسافرتی به گردشگران طرح تشدید نظارت بر فعالیت این مراکز توسط کارشناسان نظارت حوزه گردشگری استان قزوین شروع شد.

حضرتی اظهار کرد: دراین بازدیدها تیم نظارتی نحوه ارائه خدمات، اعتبار پروانه بهره‌برداری، پروانه مدیران فنی دفاتر، بیمه مسافران، منشور اخلاقی و نوع قراردادها بر اساس چارچوب ابلاغی سازمان، کنسلی بلیط، گرانفروشی، اجرای قوانین و مقررات ابلاغی، رسیدگی به شکایات مسافران و... را مورد بررسی قرار داده و با متخلفین برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اجرا تورهای گردشگری به ویژه تورهای یک روزه توسط افراد غیرمجاز افزود: مسافران و گردشگران باید قبل از هرگونه اقدامی برای مسافرت نسبت به اعتبار مجوز دفتر و وجود راهنمای دارای کارت معتبر اطمینان حاصل نمایند و دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز نیز موظفند قبل از برگزاری تور نسبت به اعلام نوع تور، نام راهنما، خدمات و برنامه‌ تورهای یکروزه اقدام نمایند.  

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین تصریح کرد: تمامی تورهای داخلی و خارجی فقط توسط دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز معتبر از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قابل اجرا است و برگزاری تور توسط افراد فاقد مجوز با پیگیری قانونی همراه خواهد بود.

شایان ذکر است: هم استانی‌ها و گردشگران عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا عدم رضایت از نحوه فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی سطح استان می‌توانند با شماره رسیدگی به شکایات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین به شماره 02833685024تماس حاصل نمایند.
 
مرجع: میراث فرهنگی قزوین