طرح گردشگری دریایی در مازندران سنتی اجرا می‌شود

چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۳ | کد مطلب: ۱۲۰۲۰
طرح گردشگری دریایی در مازندران سنتی اجرا می‌شود
اسکان نيوز: سیاوش رضوانی، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی استان مازندران که به میزبانی بندر امیرآباد برگزار شد، اظهار کرد: طرح گردشگری دریایی امروزه در دنیا به صورت مدرن و استاندارد در حال اجرا است و این طرح در تابستان سال جاری باید از حالت سنتی خود خارج شود.

وی افزود: بر اساس دستور وزارت راه و شهرسازی به سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر ساماندهی سواحل، این سازمان بلیط فروشی مکانیزه در سواحل را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر بندر امیرآباد خاطرنشان کرد: ایمنی قایق های تفریحی برای استفاده مسافران و گردشگران دریایی بسیار مهم است و در همین راستا با پیگیری‌های بندر امیرآباد قرار است در این بندر اسکله‌های چوبی خوابیده احداث و صندلی با ایمنی بالا در این گونه قایق‌ها تعبیه شود.

رضوانی با اشاره به عضویت سازمان بنادر و دریانوردی در کنوانسیون بین‌المللی جستجو و نجات دریایی، گفت: بندر امیرآباد برای نخستین بار طرح تأمین ایمنی، آسایش و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران دریایی را تهیه و برای تصویب به سازمان بنادر و دریانوردی پیشنهاد داده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد؛ تهیه و اجرا طرح گردشگری دریایی ایمن، تهیه تجهیزات و اقلام ایمنی مورد نیاز قایق‌های عضو طرح همیار ناجی، برنامه‌ریزی جهت برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی، امکان بهره‌مندی از خدمات بالگرد طرف قرارداد سازمان بنادر و دریانوردی، پاسخگویی شبانه روزی مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی(۱۵۵۰) با امکان ارائه خدمات مشاوره پزشکی تلفنی، گشت ساحلی و دریایی کارشناسان این حوزه و استفاده از ظرفیت‌های سازمان های مردم نهاد را از جمله اقدامات انجام گرفته در اجرا طرح گردشگری در تابستان ۹۷ برشمرد.
مرجع: ایسنا