تقاطع میدان سپاه دوبار افتتاح شده اما هنوز ایرادات اساسی دارد

يکشنبه ۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵ | کد مطلب: ۱۱۶۴۴
تقاطع میدان سپاه دوبار افتتاح شده اما هنوز ایرادات اساسی دارد
اسکان نيوز: احد رسولی، عضو شورای شهر کرج در نطق پیش از دستور شصت‌وهشتمین جلسه شورای شهر کرج که امروز یکشنبه سوم تیر ماه برگزار شد، گفت: یکی از موضوعاتی که باید در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد ایجاد معابر ایمن برای تردد عابران است.

رسولی با طرح این سئوال که تعداد حوادث منجر به فوت در سوانح ترافیکی کلانشهر کرج چقدر است، افزود: اولین گام برای ایجاد معابر ایمن شناسایی نقاط حادثه‌خیز و اصلاح هندسی معابر است.

وی با بیان این‌که تردد خودروها در معابر کرج با سرعت بالا انجام می‌شود و برای بهبود آن به تمهیدات غیراستاندارد بسنده شده است، اظهار کرد: مدیریت شهری کرج باید این موضوع را در دستور کار قرار داده و پس از مطالعات دقیق، تمهیدات لازم را برای آن اتخاذ کند.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر کرج ادامه داد: انجام اقدامات آموزشی و فرهنگی، نصب تجهیزات و خط کشی‌های استاندارد نیز در این موضوع اهمیت دارد.

وی در ادامه به وضعیت نامناسب دریچه تاسیسات شهری در سطح معابر کرج اشاره و اعلام کرد: در بسیاری از معابر این دریچه با خیابان اختلاف سطح دارد و این باعث ایجاد خطر، سر و صدا و نازیبایی شهر شده و باید درست شود.

رسولی از وضعیت درز انبساط بسیاری از پل‌های کرج نیز گفت و تصریح کرد: به عنوان نمونه درز انبساط تقاطع میدان سپاه به جای اصلاح استاندارد حداقل سه بار با آسفالت پر شده است.

این عضو شورای شهر افزود: این تقاطع تاکنون دو بار افتتاح شده اما هنوز دارای ایرادات اساسی است.
مرجع: ایسنا