مونسان تاکید کرد:

استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری دریایی خوزستان/تمرکز بر پروژه‌های گردشگری آبی

چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴ | کد مطلب: ۱۰۹۹۲
استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری دریایی خوزستان/تمرکز بر پروژه‌های گردشگری آبی
اسکان نيوز: جلسه بررسی راهکارهای توسعه گردشگری دریایی استان خوزستان با حضور علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری؛ غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان؛ محمد محب‌خدایی، معاون گردشگری؛ محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی؛ اسماعیل زمانی، مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره سازمان منطقه آزاد اروند و علیرضا ایزدی، مدیرکل میراث‌فرهنگی استان خوزستان برگزار شد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در این جلسه با اشاره به جاذبه‌های متنوع گردشگری در استان خوزستان گفت: باید از تمام این ظرفیت‌ها به‌ویژه جاذبه دریا برای توسعه گردشگری خوزستان استفاده شود.

او تصریح کرد: وجود منطقه آزاد اروند در استان خوزستان ظرفیت بسیار مهم و جدی است و مسئولان استانی باید از این موقعیت برای توسعه تمام استان بهره‌برداری کنند.

مونسان اضافه کرد: حمایت و علاقه استاندار خوزستان، پشتیبانی سازمان بنادر و دریانوردی و اشتیاق مسئولان منطقه آزاد اروند، بستر بسیار مناسبی برای عملیاتی کردن توسعه گردشگری دریایی استان خوزستان است.

معاون رئیس‌جمهوری با تاکید بر این‌که پروژه‌های مرتبط با گردشگری آبی باید در استان خوزستان فعال شود، افزود: برای حصول نتیجه بهتر و افزایش سرعت باید کارگروهی برای پیگیری مسائل تشکیل شود، همچنین تعیین اولویت‌ها و انتخاب مجری برای توسعه گردشگری دریایی خوزستان باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: توسعه گردشگری دریایی استان خوزستان باید در اولویت برنامه کاری شورا راهبردی گردشگری دریایی کشور قرار گیرد.

در ادامه این نشست محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ایده توسعه گردشگری دریایی بسیار جالب است و سازمان بنادر از طرح‌های این حوزه حمایت می‌کند.

او تصریح کرد: اختصاص ۹۰درصد تسهیلات و ۱۰۰درصد یارانه به سرمایه‌گذارانی که مایل به فعالیت در حوزه گردشگری دریایی هستند از جمله اقداماتی است که سازمان بنادر در این بخش انجام می‌دهد، سرمایه‌گذاران به ۱۰درصد آورده و تایید صلاحیت از سوی مسئولان استانی می‌توانند وارد این عرصه شوند.

راستاد ادامه داد: ارائه بسته گردشگری مناسب و داخلی بودن شناور از دیگر مواردی است که سرمایه‌گذارانی که تمایل دارند در حوزه گردشگری دریایی فعالیت کنند باید آن‌ها را رعایت کنند.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان گفت: توسعه گردشگری دریایی در خوزستان فرصت توسعه اقتصادی استان را نیز به‌همراه خواهد داشت و به همین دلیل مسئولان استان آماده همکاری و حمایت از اجرا برنامه‌های مرتبط با این موضوع هستند.

محمد محب‌خدایی، معاون گردشگری نیز گفت: استان خوزستان به عنوان پایلوت گردشگری دریایی در جلسه هفته آتی شورای راهبردی گردشگری دریایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
مرجع: ایلنا