کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

سخنگو انجمن اسلامی مهندسان ایران خبر داد:

اعضای منتخب شورای مرکزی انجمن اسلامی مهندسان ایران معرفی شدند

ابراهیم اصغرزاده به‌عنوان دبیرکل انتخاب شد

شورای شهر همدان , 7 خرداد 1397 ساعت 14:36 | کد مطلب:10920


اسکان نیوز: حمید بادامی‌نجات، سخنگو انجمن اسلامی مهندسان ایران بیان کرد: نتیجه کنگره با راه یافتن مهندسان توانمند و برخوردار از پتانسیل و ظرفیت‌های مطلوب در شورا مرکزی این انجمن همراه بود که این مهم، اجرایی شدن اقداماتی کارا و انجمنی پرشور، پرتلاش و منسجم را نوید می‌دهد.

وی معتقد است: اکنون این شورای مرکزی متفاوت و متمایز از گذشته، مانند روحی تازه دمیده در انجمن، پر از خلاقیت، ایده‌های نو، پرتلاش و هماهنگ با غرور در کوشش برای ایرانی شکوفا خودنمایی می‌کند.

بادامی‌نجات همچنین گفت: با توجه به این‌که مهندسان از نقش قابل تأمل و پراهمیتی در زمینه تولید دانش و مهارت در حوزه‌های متنوع  کاری برخوردار هستند، باید مورد حمایت و توجه قرار گیرند و این مهم به طور خاص از طریق انجمن اسلامی مهندسان ایران مورد توجه است.

وی با تاکید بر این‌که این انجمن به منظور دستیابی به عدالت کاری و حل مشکلات صنفی مهندسان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد، اظهار کرد: انجمن مهندسان با پیگیری مطالبات این قشر در سطح ملی به دلیل احقاق حقوقشان با آن‌ها همگام خواهند بود و رفتار و اقدامات به گونه‌ای است که مهندسان، این انجمن را تکیه‌گاه و حامی خود بدانند.

سخنگو انجمن اسلامی مهندسان ایران افزود: انجمن مهندسان بر اصول دموکراتیک بنا نهاده شده و استوار است که با توجه به استعداد و توانمندی‌ها، فرصتی را برای ارتقا فردی و اجتماعی مهندسان فراهم می‌سازد تا از طریق مشارکت در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها  به صورت علمی در مسائل مربوط به  مشکلات، نیازها و اولویت‌های شهر، استان و کشور نقش سازنده داشته باشند.

بادامی‌نجات با تاکید بر این‌که این انجمن متشکل از افراد دارای گرایش‌های فنی و مهندسی است، عنوان کرد: انجمن اسلامی مهندسان ایران با عدالت نظر می‌تواند به نقد مشکلات مهندسی موجود در مدیریت شهری و عرصه‌های مختلف کشور بپردازد تا از این طریق بتواند نام و جایگاه مهندسی را به واقع بیفزاید و از طرفی پیگیرانه به مطالبات همه مهندسان بپردازد تا بدون دغدغه و با آرامش خاطر، مسئولیتهای کاری و اجتماعی خود را به سرانجام برسانند.

وی در ادامه با اشاره به روند انتخابات شورای مرکزی انجمن در نهمین کنگره انجمن اسلامی مهندسان ایران، اظهار کرد: این کنگره با حضور حدود ۶۰۰ عضو و نمایندگان وزارت کشور و حسین کمالی، نماینده کمیسیون ماده 10 احزاب در دو بخش مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده برگزار شد که اساسنامه این انجمن بر اساس قانون جدید احزاب، اصلاح شد.

سخنگو انجمن اسلامی مهندسان ایران معتقد است: حضور همراه با وسواس فراوان و دقت مضاعف نمایندگان وزارت کشور و بویژه نماینده کمیسیون ماده 10 احزاب، زمینه برگزاری موفق و شفاف این کنگره را فراهم ساخت.

بادامی‌نجات با بیان این‌که پیام رئیس دولت اصلاحات با محوریت نهمین کنگره انجمن اسلامی مهندسان ایران در این مراسم قرائت شد، ادامه داد: به موجب یک ری‌گیری کاملا شفاف و دموکراتیک، اعضا شورای مرکزی این انجمن انتخاب شدند.

وی؛ امیر ارجمند، رویا ارقند، ابراهیم اصغرزاده، حمید بادامی‌نجات، محمدحسین جابری، رحمت‌ا... خسروی، محمدعلی رحیمی دارابی، بهنام سعادتخواه، روشنک سیاسی، علیرضا عبدی، عادل قاسمی، زلیخا کرمی، مهدی کاملان، کمال مرادی و کریم ملک‌آسا را از اعضای انتخاب شده شورای مرکزی انجمن اسلامی مهندسان ایران اعلام کرد.

بادامی‌نجات عنوان کرد: انجمن اسلامی مهندسان ایران از قدیمی‌ترین انجمن‌های صنفی سیاسی کشور است که همواره سعی در ایفا نقشی موثر و کارآمد در راستا بالندگی کشور داشته است.

وی در ادامه گفت: اعضا منتخب شورا مرکزی این انجمن بلافاصله جلسه‌ای به منظور انتخابات داخلی شورا تشکیل دادند که ابراهیم اصغرزاده، از فعالان سرشناس جریان اصلاح‌طلبی و بنیانگذاران دفتر تحکیم‌وحدت با اکثریت آرا به‌عنوان دبیرکل انتخاب شد.

بادامی‌نجات با اشاره به دیگر سوابق اصغرزاده، بیان کرد: وی در دهه‌ ۶۰، معاونت روابط بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد را برعهده داشت و همچنین نماینده دوره سوم مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس شورای اول شهر تهران از دیگر سوابق در کارنامه درخشان وی است.

وی در پایان گفت: دبیرکل این انجمن طی احکام جداگانه ای کمال مرادی, عضو دفتر تحکیم وحدت و رییس خانه کلانشهرهای کشور را به عنوان قائم مقام و حمید بادامی نجات, رییس کمیسیون آموزش و پژوهش شورای عالی استانها را هم به عنوان سخنگوی انجمن اسلامی مهندسان ایران معرفی کرد.


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/10920/اعضای-منتخب-شورای-مرکزی-انجمن-اسلامی-مهندسان-ایران-معرفی-شدند

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com