معاون عمرانی فرمانداری گناوه:

ساخت‌وسازها در گناوه براساس اصول فنی و مهندسی شهرسازی نیست

شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰ | کد مطلب: ۱۰۶۰۰
ساخت‌وسازها در گناوه براساس اصول فنی و مهندسی شهرسازی نیست
اسکان نيوز: حسام منصوری‌مطلق، معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه  در نشست با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد: جایگاه سازمان نظام مهندسی در شهرستان گناوه کمرنگ و غیرفعال است.

معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه گفت: ساخت‌وسازها متاسفانه بر اساس اصول فنی و مهندسی شهرسازی انجام نمی‌گیرد که باید در این زمینه تحول اساسی صورت بگیرد. 

منصوری‌مطلق بیان کرد: برای اصول شهرسازی شهرستان گناوه سیستم تعریف نشده و به  همین شیوه غلط و نادرست تخلفات متعددی تا کنون در سطح شهر گناوه صورت گرفته است.

وی بر ضرورت تشکیل کارگروه نظارت بر ساخت‌وسازهای شهری  در گناوه تاکید کرد و ادامه داد: شورای فنی نظام ساختمان مربوط به کل شهرستان گناوه بوده و نظارت در امر ساخت‌وساز ضعف اساسی دارد.

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه اضافه کرد: گشت نظارت ساختمانی و پلیس ساختمان در  شهرداری باید تقویت و احیا  شود.

منصوری‌مطلق تصریح کرد: این وضعیت برای شهر گناوه قابل قبول نیست؛ چرا که در ساخت‌وساز و مبلمان شهری در شهرستان گناوه متاسفانه همخوانی و هم بادی و یکنواختی در ارتفاع و مسائل فنی در ساختمان‌ها رعایت نشده است.

در ادامه این نشست رئیس سازمان نظام مهندسی شهرستان گناوه اظهار کرد: عدم رعایت اصول شهرسازی توسط شهروندان و دور زدن قانون و مقررات ساخت‌وساز از جمله مشکلات اساسی نظام مهندسی گناوه  است. 

احمدی متذکر شد: شهرداری قوه اجرایی و توان جلوگیری از تخلفات ساختمانی ندارد و تنها به گزارشات متخلفان به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها اکتفا می‌کند.

احمدی عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی شهرستان گناوه ۱۱۰ مهندس ناظر دارد که در زمینه ساخت‌وسازهای شهرستان که طبق و زیر نظر این نمایندگی امر نظارت را برعهده دارند و آماده ارائه هر گونه خدمات   برای بهسازی روند ساخت‌وسازها است.
مرجع: مهر