دست‌فروشان بوشهری ساماندهی می‌شوند/ صدور مجوز برای دستفروشان

شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸ | کد مطلب: ۱۰۵۹۹
دست‌فروشان بوشهری ساماندهی می‌شوند/ صدور مجوز برای دستفروشان
اسکان نيوز: یکی از مهمترین مطالبات بازاریان و همچنین شهروندان بوشهری، ساماندهی وضعیت دستفروشان بود که در گزارشی مطالبات بازاریان و شهروندان و همچنین دستفروشان مطرح شد.

در همین رابطه رئیس اتاق اصناف بوشهر با تاکید بر لزوم ساماندهی دست‌فروشان، اظهار کرد: حفظ سیما شهر، حراست از حقوق و ارتقا سلامت شهروندان، حمایت از کاروکسب رسمی و نظارت قانونمند بر عرضه مواد غذایی باعث برگزاری نشستی به ریاست شهرداری بندر بوشهر شد.

مصطفی گراشی ادامه داد: در همین رابطه جلسه‌ای با حضور نمایندگان ارگان‌ها و نهادهای جهادکشاورزی، شهرداری بندر بوشهر، اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف مرکز استان برای ساماندهی دستفروشان شهر بوشهر تشکیل شد.

وی افزود: اعضا با اتفاق نظر کامل بر ساماندهی دستفروشان تاکید کرده و مصوب کردند که بعد از برچیده شدن پدیده دستفروشی از سطح شهر بوشهر افراد متقاضی کاروکسب در سطح شهر به صورت دستفروشی می بایست بعد از اخذ مجوزهای بهداشتی، داشتن صلاحیت فردی، احراز بیکار بودن تحت نظارت نهادهای دولتی بتوانند مجوز دستفروشی اخذ کرده و از ابتدای خردادماه در روزهای یکشنبه و سه شنبه در محله سرتل و شهرک نیایش استقرار یافته و به کار و کسب بپردازند.

رئیس اتاق اصناف بوشهر گفت: در رابطه با کاروکسب‌های توزیعی غیرخوراکی نیز دستفروشان بعد از اخذ مجوزهای قانونی فعالیت می‌توانند از ساعت ۲۲ الی ۲۴ در خیابان لیان اقدام به دستفروشی کنند.

 در ماه‌های اخیر کسبه بازار بوشهر چندین بار اعتراض خود به فعالیت دستفروشان را ابراز داشتند و از اتاق اصناف خواسته بودند که مانع از به خطر افتادن کاروکسب رسمی و قانونی آن‌ها شود.
 
مرجع: مهر