رئیس كمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان:

احداث شهرک پزشکان از اولویت های سرمایه گذاری پروژه های شهری است

شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۴ | کد مطلب: ۱۰۳۶۰
احداث شهرک پزشکان از اولویت های سرمایه گذاری پروژه های شهری است
اسکان نيوز: رئیس كمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورا در این بازدید اظهار کرد: همدان نیازمند احداث شهرک پزشکان بوده و این موضوع جزو اولویت‌های سرمایه‌گذاری پروژه‌های شهری قرار گرفته است.

مریم روانبخش با شاره به موقعیت جغرافیایی همدان در غرب کشور گفت: همدان در بحث گردشگری سلامت ظرفیت بالقوه‌ای دارد و که می تواند با ایجاد شهرک پژشکان در غرب کشور مطرح باشد.

 روانبخش اضافه کرد: با توجه به این‌که از شهرها و روستاهای همجوار شهر و استان برای درمان مراجعات زیادی به همدان صورت می‌پذیرد بر این اساس ایجاد شهرک پزشکان با تمامی امکانات و تجهیزات لازم گردشگری سلامت در رینگ سوم و تبدیل همدان به عنوان قطب پزشکی کشور از ضروریات کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا است.

وی به ایجاد پیاده راه بوعلی اشاره کرد و یادآور شد: پیاده راه بوعلی یکی از مسیرهای زیبایی است که باید مورد استفاده گردشگران باشد اما متاسفانه به دلیل وجود مطب پزشکان بیشتر بیماران در این مسیرتردد دارند که این موضوع مورد اعتراض و نارضایتی شهروندان شده است.

رئیس كمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان  در این خصوص اضافه کرد: بر این اساس انتقال مطب پزشکان به مکانی مناسب ضروری بوده و شهرک پزشکان ظرفیت خوبی برای تمرکز پزشکان و خدمات دهی آسان به بیماران در یک مکان است.

روانبخش افزود: همچنین پراکندگی مطب پزشکان و استقرار آن‌ها در مکان‌های پرتردد منجربه ترافیک‌های سنگین و اتلاف وقت زیاد مراجعان شده است و احداث شهرک پزشکان می تواند در ساماندهی این وضعیت به عنوان الگویی برای دیگر پروژه‌های عمرانی باشد.

وی در ادامه ضرورت هوشمندسازی و ارتقا کیفیت زندگی شهری اشاره کرد و افزود: شهرک پزشکان می‌تواند به صورت هوشمند احداث شده و شاخصه‌های شهر هوشمند را داشته باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به ترافیک سطح شهر و ایجاد گره‌های ترافیکی و نبود پارکینگ‌های عمومی خودرو، شهرداری موظف است در این زمینه طرح‌هایی را اجرا کند که شهرک پزشکان یکی از این موارد است.

سخنگو و رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل وترافیک شورای اسلامی شهرهمدان  هم با بیان این‌که احداث شهرک پزشکان عزم جدی مسئولان مربوطه و مجموعه شهرداری را می‌طلبد، افزود: در شهرک پزشکان تمامی امکانات و تجهیزات پزشکان در یک مکان در دسترس قرا خواهد گرفت.

کامران گردان با اشاره به این‌که شهرک پزشکان مورد استقبال پزشکان و موردم قرار می‌گیرد، افزود: این شهرک می‌تواند آدرس مشخصی برای درمان بیماران باشد و از سردرگمی و تردد بیشتر بیماران در سطح شهر بکاهد.

گردان با بیان این‌که احداث شهرک پزشکان ضرورتی است که اجرا آن اقدامی ماندگار برای شهر و استان همدان خواهد بود، اضافه کرد: این طرح در جذب توریست و گردشگر سلامت هم بسیار تاثیرگذار است همچنین می‌تواند درآمدی پایدار برای مدیریت شهری به دنبال داشته باشد.

سیدمسعود عسگریان، رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورای اسلامی شهرهمدان نیز ضمن تاکید بر اجرا طرح شهرک پزشکان،گفت: لازم است در راستا جانمایی مناسب، نقاط قوت و ضعف پروژه مورد ارزیابی قرار گیرد.

گفتنی است پس از بازدید و بررسی مکان‌های معرفی شده مقرر شد كمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با همکاری مدیران املاک شهرداری منطقه 3 و 4 نسبت به دعوت از مالکین در خصوص شناسایی املاک و محدود طرح پیگیری‌های الازم را انجام دهند.
 
مرجع: شورای شهر همدان