استاد دانشگاه گردشگری و هتل‌داری ساری مطرح کرد:

گردشگری در مزارع برنج، شیوه ای نوین در جذب گردشگر

يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹ | کد مطلب: ۱۰۱۶۹
گردشگری در مزارع برنج، شیوه ای نوین در جذب گردشگر
اسکان نيوز: زهرا میرزایی در مورد نقش حضور گردشگر در استان و ایجاد اشتغال و در امتداد آن درآمد پایدار، اظهار کرد : وقتی گردشگران به استان مازندران وارد می‌شوند الزاما باید هزینه‌هایی را مثل هزینه خوراک و محل اقامت، هتل، مهمانخانه، هزینه تفریحات، هزینه‌های حمل‌ونقل، هزینه گشت‌ها، تورها، و همچنین پولی بابت خرید سوغاتی و کالای بومی بپردازند و این نمونه‌ای از در آمدزایی و اشتغال است که با حضور گردشگر ایجاد می‌شود.

وی افزود: در این راستا با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد استان مازندران گردشگری برنج می‌تواند در دستورکار قرار بگیرد.

استاد دانشگاه گردشگری و هتل‌داری ساری یادآور شد: در گردشگری برنج به عنوان یک شیوه نوین،هزینه ورود به محیط شالیزارها می‌تواند رونق اقتصادی را در پی داشته باشد.

میرزایی تصریح کرد:  از آن‌جا که مازندران بخش عمده‌ای از صنعت گردشگری کشور را به خود اختصاص داده و به دلیل دارا بودن منابع طبیعی و زمین‌های در زیر کشت برنج و سایر محصولات کشاورزی با ارزش این استان می‌تواند در جذب گردشگر در گردشگری زراعت نقش بسزایی داشته باشد.

وی گفت: جذب گردشگر در مزارع برنج  و گشت و گذار گردشگران در محیط روستایی تاثیر چشمگیری در شناخت تمدن، فرهنگ، آداب‌ و رسوم و سنت‌های یک گروه، جامعه،  و همینطور ویژگی‌های اقلیمی مازندران  و ایجاد اشتغال در روستاها و در آمد پایدار در مازندران دارد.
 
مرجع: ایسنا