۲۸ دی ۹۹ - ۱۱:۲۹

بایدن در روز تحلیف، ۱۲ فرمان اجرایی صادر می‌کند

بایدن در روز تحلیف، ۱۲ فرمان اجرایی صادر می‌کند
مشاور ارشد رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا اعلام کرد که وی در روز مراسم تحلیف، ۱۲ فرمان اجرایی صادر خواهد کرد.

این فرمان‌های اجرایی در مورد همه‌گیری کرونا، اقتصاد آمریکا، تغییرات آب و هوایی و برابری نژادی خواهد بود.

کلین با تاکید بر این‌که همه این نیازها به اقدام فوری نیاز دارند، گفت که بایدن در ۱۰ روز نخست ریاست‌جمهوری خود، اقدام‌های قاطعی برای حل آنها انجام خواهد داد.

بر اساس این گزارش، بایدن همچنین تصمیم دارد در روز تحلیف فرمان‌های اجرایی دیگری نیز در زمینه بازگشت آمریکا به پیمان اقلیمی پاریس و لغو ممنوعیت ورود اتباع چند کشور مسلمان امضا کند.

 
۲۸ دی ۹۹ - ۱۱:۲۶

دختر میرحسین موسوی رفع حصر را تکذیب کرد؛ فقط مجوز تلفن مستقیم برای والدین ما صادر شده

دختر میرحسین موسوی رفع حصر را تکذیب کرد؛ فقط مجوز تلفن مستقیم برای والدین ما صادر شده
نرگس موسوی در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر آزادی محصورین اختر نوشته تنها تغییر اخیر صورت گرفته ابلاغ مجوز تلفن مستقیم بوده است.

دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، در پستی اینستاگرامی نوشته:

همراهان و دوستان گرامی از آنجا که در طول هفته گذشته اخباری مبنی بر آزادی محصورین اختر در فضای مجازی پخش شد که درست نبوده است در پاسخ به سوالهای مکرر به اطلاع می رساند:

تنها تغییر اخیر صورت گرفته ابلاغ مجوز تلفن مستقیم برای والدین ما می باشد.

او ادامه داده است:حال باید دید در این زمینه چه اقدامی صورت خواهد گرفت.

۲۸ دی ۹۹ - ۱۱:۱۸

طارمی بهترین لژیونر هفته آسیا شد

طارمی بهترین لژیونر هفته آسیا شد
با اتمام نظرسنجی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، مهدی طارمی مهاجم ملی پوش کشورمان و عضو باشگاه پورتو،  با کسب ۸۰ درصد آرا با قاطعیت به عنوان بهترین لژیونر هفته آسیا انتخاب شد.

به گزارش ایلنا، سامان قدوس(برنتفورد انگلیس)، علی قلی زاده(شارلروابلژیک) و شهریار مغانلو(سانتاکلارا پرتغال) در این نظرسنجی حضور داشتند که به ترتیب در رده سوم تا پنجم قرار گرفتند.

 
۲۸ دی ۹۹ - ۱۱:۱۵

فاکس‌نیوز مدعی شد: یک موشک ایران در ۱۰۰ مایلی ناو نیمیتز منفجر شد

فاکس‌نیوز مدعی شد: یک موشک ایران در ۱۰۰ مایلی ناو نیمیتز منفجر شد
شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، عصر شنبه ۱۶ ژانویه به نقل از مقامات امنیتی از منفجر شدن یکی از موشک‌های بالستیک سپاه پاسداران در نزدیکی ناو هواپیمابر نیمیتز خبر داد.

این منابع که نام‌شان فاش نشده گفته‌اند راکت در جریان رزمایش اخیر موشکی، در ۱۰۰ مایلی ناو یاد شده در اقیانوس هند منفجر شده است.

یکی از این منابع به فاکس نیوز گفته است: «ما انتظار این را داشتیم که موشکی در آب‌های اطراف ناو شلیک شود اما نگران فاصله فرود موشک با ناو بودیم.»

به گزارش دویچه وله، "فاکس نیوز" گفته که ماهواره‌های جاسوسی آمریکا مسیر شلیک موشک‌ها را ره‌گیری کرده‌اند. ظاهرا رادارهای ناوگروه‌ همراه ناو نیمیتز به دلیل بعد مسافت چنین امکانی را نداشته‌اند.

 
۲۷ دی ۹۹ - ۱۵:۰۵

۸۵۰ هزار مهاجر افغان ' بابت شیوع کرونا ' داوطلبانه از ایران به کشورشان بازگشتند

۸۵۰ هزار مهاجر افغان
سخنگوی وزارت امور مهاجران افغانستان گفت که در سال ۲۰۲۰، ۸۵۰ هزار مهاجر افغان به علت شیوع ویروس کرونا به صورت داوطلبانه از ایران به کشورشان بازگشتند.

محمد رضا باهر روز شنبه در  گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر مهاجرانی که سال گذشته میلادی به افغانستان بازگشته اند به علت ناامنی و نبود شغل در این کشور دوباره به ایران بازگشته اند.

به گفته  محمد رضا باهر ،  در بهار سال ۱۳۹۹ به دلیل ترس مهاجران افغان از شیوع ویروس کرونا در ایران ،هر روز حدود ۱۵ هزار مهاجر افغانستان از ایران به کشورشان بازمی گشتند.

 
۲۷ دی ۹۹ - ۱۵:۰۰

دی‌ماه ۹۹ ؛ آلوده‌ترین ماه تهران در ۱۰ سال گذشته

دی‌ماه ۹۹ ؛ آلوده‌ترین ماه تهران در ۱۰ سال گذشته
مدیر واحد سنجش و نگهداری شرکت کنترل کیفیت هوا تهران گفت: بر اساس آمارهای موجود دی‌ماه امسال را می‌توان آلوده‌ترین ماه از منظر آلودگی هوا در ۱۰ سال گذشته در شهر تهران دانست.

 احمد طاهری روز شنبه، در این باره به ایرنا گفت: در حالی به ۲۷ دی‌ماه ۹۹ رسیده‌ایم که در این ماه، بر اساس شاخص کیفیت هوای گزارش شده برای شهر تهران، ۱۳ روز در وضعیت ناسالم و ۱۱ روز ناسالم برای گروه‌های حساس به ثبت رسیده است.

 
۲۷ دی ۹۹ - ۱۱:۵۵

دلفیناریوم برج میلاد تعطیل شد/ آخرین دلفین آن به کیش منتقل شد

دلفیناریوم برج میلاد تعطیل شد/ آخرین دلفین آن به کیش منتقل شد
روابط عمومی برج میلاد اعلام کرده "به منظور حمایت از حقوق حیوانات"، آخرین دلفین این مجموعه به کیش منتقل شده و دلفیناریوم برج میلاد پس از بیش از پنج سال فعالیت برای همیشه تعطیل شده است.
 
مجموعه "دلفیناریوم" برج میلاد دو دلفین نر و ماده داشت که سال پیش دلفین ماده آن مرد.

اداره محیط زیست استان تهران پس از مرگ این دلفین، فعالیت این مجموعه را به حالت تعلیق در آورد.


 
۲۷ دی ۹۹ - ۱۰:۲۸

وزیر بهداشت آمریکا استعفا کرد

وزیر بهداشت آمریکا استعفا کرد
آلکس ایزار، وزیر بهداشت آمریکا از سمت خود کناره‌گیری کرده و دلیل آن را حمله هواداران دونالد ترامپ به کنگره ذکر کرده است.
 
 ایزار در نامه به آقای ترامپ، حمله به کنگره را "حمله به دموکراسی" خوانده است.
 
وزیر بهداشت آمریکا در نامه خود گفته است اقدامات و بیانات پس از انتخابات نوامبر ممکن است "میراث دولت را لکه دار کند."
 
 ایزار یکی از متحدان نزدیک آقای ترامپ به شمار می‌رفت.
 
به دنبال حمله به کنگره، شماری از مقامات دولت آمریکا از جمله وزیر امنیت داخلی از سمت‌های خود کناره‌گیری کردند.
 
مجلس نمایندگان آمریکا دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را در ارتباط با حملات اخیر به کنگره به اتهام "تشویق شورش" استیضاح کرده است. او اولین رئیس جمهور در تاریخ این کشور است که دو بار استیضاح می‌شود. آقای ترامپ قرار است در مجلس سنا محاکمه شود.
 
وزیر بهداشت آمریکا گفته است تا روز چهارشنبه، روز انتقال قدرت در آمریکا در سمت خود باقی می‌ماند.
۲۵ دی ۹۹ - ۱۲:۳۶

فعالیت ماینرهای چینی در ایران متوقف شد

فعالیت ماینرهای چینی در ایران متوقف شد
به گزارش ایسنا، محمدحسن متولی زاده امروز در جمع خبرنگاران گفته فعالیت بزرگترین سایت استخراج رمزارز در رفسنجان نیز متوقف شده است و قرار شده تا ماینرهای مجاز به مدت دو هفته فعالیت نداشته باشند.
 
او گفته ۳.۸ درصد استخراج رمزارزها در جهان برای ایران است که اگر این آمار را تبدیل به برق کنیم براساس مدل موجود ۵۰۰ تا ۶۰۰ مگاوات میزان مصرف برق آن ها می شود که نیمی از آن ها براساس قراردادهایی که داریم مجاز هستند.

او در پاسخ به این سوال که میزان استخراج کنندگان رمز ارز مجاز چه میزان است، گفت: حداکثر در حد ۲۰۰ مگاوات است که در مسئله خاموشی تأثیر چندانی ندارند اما با این وجود برای مقابله با آن ها برنامه هایی را در نظر گرفته ایم.

او گفته ۳.۸ درصد استخراج رمزارزها در جهان برای ایران است که اگر این آمار را تبدیل به برق کنیم براساس مدل موجود ۵۰۰ تا ۶۰۰ مگاوات میزان مصرف برق آن ها می شود که نیمی از آن ها براساس قراردادهایی که داریم مجاز هستند.

او همچنین از مردم درخواست کرد تا مردم اگر اطلاعاتی دارند اعلام کنند و در ازای آن از شرکت توانیر پاداش بگیرند. در این ایام میزان برخوردها را تشدید کردیم و در این روزها تعداد بیشتری شناسایی شدند.
۲۴ دی ۹۹ - ۱۴:۴۵

۹۷ نفر دیگر در اثر ابتلا به کرونا جان‌باختند؛ وزیر بهداشت: به‌زودی واکسن وارد می‌کنیم

۹۷ نفر دیگر در اثر ابتلا به کرونا جان‌باختند؛ وزیر بهداشت: به‌زودی واکسن وارد می‌کنیم
بر اساس اعلام وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۲۴ دی ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۳۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۵۳ نفر از آنها بستری شدند.

 مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۳۳۹ نفر رسید.

 در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۴۵۷ نفر رسید.

 ۴۴۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۷ شهرستان ساری، آمل، فریدونکنار، قائمشهر و نکا در استان مازندران و بندرگز و کردکوی در استان گلستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

 همچنین ۳۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

در حالی که در بسیاری از کشورهای جهان برای مهار پاندمی کرونا واکسیناسیون عمومی آغاز شده اما در ایران هنوز تاریخ مشخصی برای واکسیناسیون اعلام نشده است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت گفته"  امروز در هیات دولت موضوع واکسن را طرح کردم و رییس جمهور هم بانک مرکزی را مکلف کردند و بانک مرکزی هم برای تامین ارز با منابعی که ما دنبال می‌کنیم، اعلام آمادگی کرد و انشاالله به زودی واکسن را وارد می‌کنیم.
 
۲۴ دی ۹۹ - ۱۳:۱۳

تهرانی‌ها در شبانه روز گذشته آلوده‌ترین هوای سال را تنفس کردند

تهرانی‌ها در شبانه روز گذشته آلوده‌ترین هوای سال را تنفس کردند
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران می‌گوید شهروندان تهران در ۲۴ ساعت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص ۱۷۴، آلوده‌ترین هوای سال را تنفس کردند.
 
لیلا نظری گفته: پیش‌بینی می‌شود این آلودگی امروز و امشب نیز ادامه داشته باشد و از شهروندان می‌خواهیم برای حفظ سلامتی خود از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر اکیداً خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، او دی‌ماه را ناسالم‌ترین ماه سال‌ جاری عنوان کرد و گفت: از هفتم دی تا امروز به جز یک روز، هوای تهران ناسالم بوده و در مجموع از اول دی‌ماه، هوای تهران ۱۱ روز در شرایط ناسالم برای همه شهروندان، ۱۰ روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و تنها ۳ روز در شرایط سالم قرار داشته است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.
۲۴ دی ۹۹ - ۱۰:۰۸

رئيس پیشین محیط‌زیست دماوند را به گلوله بستند و کشتند

رئيس پیشین محیط‌زیست دماوند را به گلوله بستند و کشتند
به گزارش ایرنا، محمدتقی تقی‌زاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند گفت: عباس میرزاکریمی، رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان دماوند، حوالی ساعت ۲۱ شب گذشته در مسیر جاده گرمابسرد به سمت دماوند با استفاده از سلاح جنگی کلاش مورد حمله و هدف گلوله قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از سوءقصد به وسیله سلاح جنگی، وی به بیمارستان منتقل شد که بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد. علت، انگیزه و شناسایی مهاجمان در دست بررسی است.

جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور طی پیامی بیان کرد: با کمال تاسف با خبر شدم، ارشد محیط‌دار حاج عباس میرزاکریمی که یکی از محیط‌بانان پرتلاش و قدیمی در عرصه‌ حفاظت از طبیعت ایران بود، بر اثر حادثه‌ای که دلایل وقوع آن در دست بررسی است، جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

وی افزود: ایشان در طول سال‌های خدمت در یگان حفاظت محیط زیست منشا خدمات ارزشمندی بود که نتایج بسیاری از آنها همچنان در مناطق مختلف و به ویژه منطقه‌ی دماوند قابل لمس است.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست کشور گفت: اینجانب ضمن عرض تسلیت به جامعه محیط‌بانی کشور، برای این خدمتگزار صدیق و ایثارگر آرزوی رحمت و غفران الهی و برای خانواده گرانقدرش صبر و سلامتی خواستارم.

شهرستان دماوند از جمله شهرستان‌های شرق استان تهران است که در ۴۵ کیلومتری پایتخت قرار دارد. گرمابسرد یکی از مانطق روستایی بخش مرکزی از توابع شهرستان است.