عضو شورای شهر هشتگرد مدعی شد:

بهمنی برای لابی در وزارت کشور دو روز مهلت خواست

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۴ | کد مطلب: ۵۴۴۳
بهمنی برای لابی در وزارت کشور دو روز مهلت خواست
 اسکان نيوز- لیلا حسینی: محمود بهمنی، نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان، نظرآباد از استانداری البرز دور روز فرصت خواسته تا از وزارت کشور برای فرزندش، امیر بهمنی سابقه کاری لازم برای تایید صلاحیت شهردار هشتگرد را دریافت نماید.

ماشالله قدیمی، عضو شورای شهر هشتگرد با تاکید بر این‌که درخواست این نماینده مجلس غیرقانونی است، گفت: بر اساس قانون شهردار باید دارای 5 سال سابقه اجرایی باشد. بهمنی دو روز از استانداری زمان خواسته تا در بخش خصوصی رزومه فرزندش از وزارت کشور استعلام بگیرد.

قدیمی در ادامه افزود: استعلام وزارت کشور فاقد وجاهت قانونی است، چرا که این استعلام در خصوص افرادی  به عمل می‌آید که 5 سال سابقه اجرایی داشته ولی به جای مدرک کارشناسی، مدرک کاردانی داشته باشند. بر اساس تبصره 8 آیین‌نامه تصدی شهردار، موضوع استعلام از وزارت کشور بحث هم‌طرازی مدرک است.

به گفته عضو شورای شهر هشتگرد، امیر بهمنی دارای مدرک کارشناسی بوده و در حقیقت اصل استعلام موضوعیت ندارد و کار عبثی است که فرمانداری ساوجبلاغ انجام داده.

قدیمی گفت:  بر اساس شنیدها ظاهرا حوزه معاونت عمرانی استانداری البرز هم از این اقدام حمایت کرده است.

همچنین خندان دل، معاون عمرانی بخشنامه‌ای را به کل استانداری‌های کشور ارسال کرده که در بند واو این بخش‌نامه بطور شفاف  بر وجود 5 سال سابقه اجرایی تاکید شده. این مستندات  در بند ب ماده 1 قانون آیین‌نامه احراز تصدی سمت شهردار مصوب سال 1377  مطرح شده است.

قدیمی در پاسخ به این‌که پس از دو روز مهلت خواسته شده چه اتفاقی می‌افتد؟ تاکید کرد: هر فردی هر اقدام فراقانونی که می‌خواهد انجام دهد قدر مسلم این امر برای مردم و ما که نمایندگان مردم هستیم غیرقابل پذیرش است و هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد. محمود بهمنی تنها به دنبال اخذ فرصت برای اعمال نفوذ است.