الزام مالک گود حصارک برای تعیین تکلیف آن

چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲ | کد مطلب: ۳۸۳۱۵
الزام مالک گود حصارک برای  تعیین تکلیف آن
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر کرج گفت: مالک زمین گود حصارک بر اساس یک برنامه زمان‌بندی مشخص باید شروع و پایان پروژه گودبرداری را در اسرع وقت اعلام کند.
اسکان نيوز: محمد اسدیان، رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر کرج در خصوص آخرین وضعیت گودبرداری غیراصولی و رها شدن آن در منطقه حصارک اظهار کرد: با کمک معاون دادستان البرز از طرف سازمان نظام مهندسی استان از گودبرداری منطقه حصارک بازدید به عمل آمد و بر اساس گزارشی که از سوی کارشناسان سازمان نظام مهندسی تهیه شد، این منطقه را برای سکونت ناایمن تشخیص دادند.

وی بیان کرد: بر این اساس دو موضوع در شرف انجام است، نخست این‌که شهرداری با همکاری مالک منازلی را که از ایمنی پایین‌تری برخوردار هستند تخلیه کامل و برای سکونت آنها اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: در مرحله دوم ما به عنوان عضو شورای شهر کرج، از مالک خواستیم طبق یک زمان‌بندی کامل و مشخص، نسبت به ساخت و ساز و ایمن‌سازی اولیه گود حصارک اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون مالک اگر ملکیت را به شخص جدیدی نیز سپرده باشد باید جبران خسارت کند.

اسدیان با بیان اینکه مالک این زمین حامیانی در استان داشت که آن‌ها اجازه ساخت و ساز را به وی نمی‌دادند، گفت: با اقدامات اعضای شورای شهر کرج، پیگیری رسانه‌ها و مردم و ورود آیت‌الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و همچنین بازدیدی که استاندار البرز در روز جمعه از این منطقه داشت، عملاً مالک به این نتیجه رسید که حامیان وی وزن بالایی ندارند و باید سریعاً در راستای حل این مسئله اقدام کند.

وی اظهار کرد: بر این مبنا مصوب شد، مالک زمین بر اساس یک برنامه زمان‌بندی مشخص شروع و پایان ساخت پروژه گودبرداری حصارک را در اسرع وقت اعلام کند.

ایلنا نوشت، عضو شورای شهر کرج با قدردانی از رسانه‌های استان البرز، متذکر شد: اگر رسانه‌ها به این مساله ورود نمی‌کردند، شاهد اتفاقات ناگوار برای ساکنان منطقه حصارک بودیم.