موزه شوش بدون مسئول/حکم مدیرکل برش ندارد؟

سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰ | کد مطلب: ۳۷۵۵۵
موزه شوش بدون مسئول/حکم مدیرکل برش ندارد؟
دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوش با اشاره به این‌که در تاریخ دوم تیرماه سالجاری حکم مسئولیت موزه شوش از جانب مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان برای آقای هادی میرولی زده شده است، گفت: اما به دلایلی نامعلوم رئیس اداره میراث ‌فرهنگی شهرستان این حکم را اجرایی نکرده و فرد دیگری را به عنوان مسئول موزه شوش می‌گمارد که هیچ حکمی از سوی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان دریافت نکرده است.
اسکان نيوز:  علی درویشی ،دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوش عنوان کرد: شهرستان شوش با قدمت تمدن هفت هزار ساله همواره کانون توجه کارشناسان، باستان شناسان و مورخان قدیم و جدید بوده و موزه شوش نیز یکی از مهمترین موزه‌های ایران باستان است که سال ۱۳۴۵ هجری خورشیدی عده‌ای از کاوشگران فرانسوی با اشیا نفیسی که از کاوشهای خود در محوطه‌های باستانی شوش و دیگر مناطق خوزستان بدست آوردند آن را تاسیس کردند.

وی بیان کرد: با توجه به حساسیت این موزه و جایگاه خاصی که شهر شوش در بین باستان شناسان دنیا و کشور دارد مسئولیت اداره موزه شوش نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ولی متاسفانه چند ماهی است که این موزه بدون داشتن یک مسئول رسمی در حال فعالیت می‌باشد.

درویشی افزود: البته در تاریخ دوم تیرماه سالجاری حکم مسئولیتی از جانب مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان برای آقای هادی میرولی زده شده است ولی به دلایلی نامعلوم رئیس اداره میراث ‌فرهنگی شهرستان این حکم را اجرایی نکرده و فردی را به عنوان مسئول موزه شوش می‌گمارد که هیچ حکمی از سوی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان ندارد.

خورنا نوشت، دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوش در پایان این پرسش‌ها را مطرح می‌کند که چرا باید دستور یک مقام بالادستی میراث فرهنگی در خوزستان این‌گونه توسط زیر مجموعه آن در شهرستان نادیده گرفته شود؟ و همچنین اگر خدای ناکرده برای موزه شوش با این همه اشیا گرانبها اتفاق خاصی صورت بگیرد چه کسی جواب گو خواهد بود؟ مدیر کل استان یا رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان؟