کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آخرین خبرها از پروژه «برج‌های دوقلو» خرم‌آباد

25 مهر 1400 ساعت 13:07 | کد مطلب:37515

عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد با اشاره به آخرین خبرها از «برج‌های دوقلو» در این شهر گفت: به زودی رای خلع ید پیمانکار این پروژه صادر می‌شود.


اسکان نیوز: مجید دریکوند، عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد با اشاره به آخرین وضعیت پروژه «برج های دوقلو» در شهر خرم آباد اظهار کرد: فرآیند در این رابطه به ضرر مردم شهر بوده است، سهم شهرداری در پروژه ۲۵ درصد و سهم مالک و کارگزار ۷۵ درصد بوده است.

وی عنوان کرد: به نظر این توافق از اول خیلی خطا بوده است.
 

عدم انجام به موقع قرار داد از سوی پیمانکار و سرمایه‌گذار


این عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد بیان کرد: با وجود این توافق اشتباه، باز هم کوتاهی که صورت گرفته این بوده که این پروژه به موقع انجام نشده است.

دریکوند با تاکید بر این‌که با توجه به تخطی پیمانکار و سرمایه گذار در این زمینه و همچنین مفاد صریح قرار داد بین شهرداری و این مجموعه، الان ما حکم گرفته ایم و از این شرکت در مراجع قضائی شکایت کرده ایم گفت: حکم هم به نفع شهرداری صادر شده است.

وی با اشاره به عدم انجام به موقع قرار داد از سوی پیمانکار و سرمایه گذار این پروژه تصریح کرد: ما خودمان منتقد این کار هستیم، هیچ تعارفی هم نداریم، سرمایه گذار موظف بوده که حقوق مردم را رعایت کند، ما به سهم شهرداری در رابطه با این پروژه انتقاد داریم چرا که این سهم کم است.
 

استراتژی شهرداری فعلاً بر خلع ید پیمانکار است


این عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد با طرح این سئوال که چرا ما باید بهترین زمین شهرداری را در اختیار یک سازمان قرار دهیم و حداقل ۵۰ درصد شریک نباشیم؟ گفت: همچنین سئوال دیگر این است که حالا که توافق شده، چرا به موقع پروژه اجرا نشده است؟

دریکوند با تاکید بر این‌که ما در محاکم قضائی شکایت کرده ایم و خوشبختانه تا جایی که اطلاع دارم فرآیند رأی مثبت بوده و به نفع شهرداری است گفت: اگر به همین منوال پیش برود تا کمتر از یک ماه آینده رأی به نفع شهرداری و خلع ید پیمانکار صادر خواهد شد.

وی گفت: اگر این امر قطعی شود ما بلافاصله پروژه را به مزایده می‌گذاریم و یا ممکن است از روش‌های دیگر مانند مشارکت عمومی در این پروژه استفاده کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد با تاکید بر اینکه فعالیت‌های عمرانی شورای ششم بیشتر است و چارچوب کارهای این شورا عمرانی و پیشرفت فیزیکی و عمرانی شهر است ادامه داد: بنا داریم و تا قبل از پایان سال وضعیت پیمانکار این پروژه معلوم شود و تا پایان سال آینده به افتتاح برسد.

دریکوند بیان کرد: با توجه به جلسه با دادستان، استراتژی شهرداری فعلاً بر خلع ید پیمانکار این پروژه است، استدلال ما هم این است که اولاً سهم شهرداری در رابطه با این پروژه رعایت نشده و منصفانه نیست، دوماً کار به موقع تحویل نشده است، الان چند سال از شروع پروژه گذشته است و اعتماد عمومی لکه دار شده است.

مهر نوشت، بنابر این گزارش، پروژه بزرگ «برج‌های دوقلوی» «کیو» در مرکز استان لرستان سال ۹۳ کلنگ‌زنی شد و به گفته مسئولان قرار بود ۳۶ ماهه به بهره‌برداری برسد؛ موضوعی که با گذشت بیشتر از هفت سال هنوز به نتیجه نرسیده است.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/interview/37515/آخرین-خبرها-پروژه-برج-های-دوقلو-خرم-آباد

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com