عدم توانایی سدهای خوزستان برای مهار سیلاب احتمالی

چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۲ | کد مطلب: ۳۳۸۰۲
عدم توانایی سدهای خوزستان برای مهار سیلاب احتمالی
معاون امور عمرانی استاندار خوزستان از وجود ظرفیت خالی در سدهای خوزستان به منظور کنترل سیلاب احتمالی خبر داد.
اسکان نيوز: فاضل عبیات، معاون امور عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به پیش‌بینی ورود سامانه بارشی به استان، اظهار کرد: ظرفیت خالی برای کنترل سیلاب‌های احتمالی در سدهای خوزستان وجود دارد.

عبیات افزود: با توجه به حجم خالی پشت سدها، از بابت بارش‌های بالادست سدها نگرانی وجود ندارد.

وی در خصوص احتمال وقوع آبگرفتگی در شهرها، بیان کرد: طرح ضربتی جمع‌آوری آب‌های سطحی، در مناطقی از اهواز اجرا شده و در بسیاری از مناطق نتیجه‌بخش بوده است.

عبیات گفت: وقوع آبگرفتگی به صورت مکرر در برخی نقاط اهواز، نشان از این است که باید اقدامات و آمادگی‌های بیشتری در این خصوص انجام شود.

عبیات افزود: در آبادان و خرمشهر نیز اقداماتی در زمینه جلوگیری از وقوع آبگرفتگی اجرا شده است که باید ادامه داشته باشد و این شهرها برای مقابله با آبگرفتگی آمادگی داشته باشند. پس از آبگرفتگی بندر امام (ره) در آذرماه، در این منطقه نیز کارهایی در حال انجام است که باید سریع به اتمام برسد.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان بیان کرد: با توجه به این شرایط، نگران آبگرفتگی به صورت عمده نخواهیم بود.

مهر نوشت، وی با اشاره به احتمال وقوع تندباد و گرد و خاک در خوزستان، گفت: با توجه به اینکه شدت گرد و غبار کم خواهد بود امیدواریم با کارهای انجام‌شده، شبکه برق در امان باشد. مشکلات جدی در این زمینه نخواهیم داشت، اما تامین آمادگی‌های لازم به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.