7 سال در انتظار تعیین خط محدوده توس

يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲ | کد مطلب: ۲۸۲۰۵
7 سال در انتظار تعیین خط محدوده توس
اسکان نيوز: مسعود ریاضی،  عضو شورای شهر مشهد گفت: در این جلسات برخی از دوستان دغدغه‌های کارشناسی دارند که متاسفانه به دلیل گذشت زمان این مباحث نیز به دلیل تغییر مدیران، کارشناسی‌ها، دولت‌ها و تصمیماتی که عوض می‌شوند همیشه به اول راه برگشته و به نتیجه‌ای نرسیده است.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس گفت: اکنون نیز مباحث جدیدی مطرح شده که خط محدوده توس که توسط استاندار وقت مشخص شده مورد قبول نیست و اشتباها ابلاغ شده کههمین موضوع ما را در کمیسیون توسعه توس دچار چالش کرد‌ه است.

ریاضی افزود: تا الان تفکر ما این بوده که محدوده طرح نداریم اما اکنون با این بحث برخی مشکلات و چالش‌ها پیش آمده و من نیز تاکید کرده‌ام اگر خط محدوده وجود ندارد، شهرداری حدود ۷ سال است که در آن مکان در حال خدمت رسانی از جمله فضای سبز، جمع آوری زباله و مباحث فرهنگی و اجتماعی است که این مدت خدمت‌رسانی به آن محدوده جز مطالبات شهرداری است.

عضو شورای شهر مشهد ادامه داد: در جلسات گذشته قرار بر این شد که دستگاه‌های مرتبط هرچه سریع‌تر در این باره تصمیم‌گیری کنند که اگر آن محدوده جز شهرداری مشهد نیست و هزینه‌هایی که آنجا در حال انجام و غیرقانونی نیز است تعیین تکلیف شود و مشخص شود که اگر استاندار وقت درآن زمان ابلاغی کرده، چرا اکنون این ابلاغ را قبول ندارند.

وی گفت: اگر دستگاه‌های دیگر همت کنند و واقعا برای تعیین تکلیف این طرح تلاش خود را به کار گیرند زمان زیادی نخواهد برد، زیرا مطالعه توسط مشاور انجام شده و آن‌جا نیز در معرض خطر است و بسیاری از افراد با تفکیک زمین‌های کشاورزی و زراعی از وضعیت آن محیط سواستفاده کرده و مقابله با این افراد نیز از سوی نهادهای مربوطه نیز حمایت نمی‌شود که برای توس تهدید جدی به حساب می‌آید.

ایلنا نوشت، ریاضی در پایان گفت: امید داریم زودتر تکلیف این محدوده مشخص شود که اگر در محدوده شهری و شهرداری نیست حداقل جهادکشاورزی به وظیفه خود عمل کند و همچنین امیدواریم در جلسه آینده وضعیت توس مشخص شود.