سهیلا جلودارزاده، عضو فراکسیون امید مجلس:

در شرایط بد اقتصادی، کسانی که می‌خواهند با پول رأی مردم را بخرند باید حیا کنند/ در برخی از دوره‌ها ارزاق کمیته امداد در روزهای منتهی به انتخابات توزیع می‌شد

سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۸ | کد مطلب: ۲۵۶۲۶
در شرایط بد اقتصادی، کسانی که می‌خواهند با پول رأی مردم را بخرند باید حیا کنند/ در برخی از دوره‌ها ارزاق کمیته امداد در روزهای منتهی به انتخابات توزیع می‌شد
اسکان نيوز: سهیلا جلودارزاده نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس با انتقاد از دادن پول برای جمع‌ کردن رأی گفت: اوضاع مردم آن‌قدر از نظر اقتصادی نامناسب است که اگر نماینده‌ای بتواند از پول دل بکند و به ارباب‌رجوع‌های خود بدهد، کار مثبت و ثوابی کرده است. دادن پول به‌ منظور کمک به نیازمندان با خرید رأی آنها تفاوت دارد. وضع مردم خوب نیست، اما باید مشخص شود که اسپانسر چه کسی است و این پول‌ها از کجا و با چه نیتی می‌آید.
 
کاندیداهای انتخابات مجلس در دوران تبلیغات نباید به مردم پول بدهند
 
او ادامه داد: نمایندگان و کاندیداهای انتخابات مجلس در دوران تبلیغات انتخاباتی نباید به مردم پول بدهند. کمک به نیازمندان را باید برای خدا انجام دهند.
 
مردم نباید رأیشان را بفروشند
 
این نماینده مجلس گفت: مردم متوجه هستند که چه کسی با پرداخت پول و کمک به آنها می‌خواهد رأیشان را بخرد و چه کسی تنها قصدش کمک است. این 2 باید از هم تفکیک شود. مردم نباید رأیشان را بفروشند چون رأی آنها می‌تواند منجر به تشکیل مجلس خوب و باسواد شود که دردآشنا باشد و مردم را از مشکلات نجات دهد.
 
در شرایط بد اقتصادی، کسانی که می‌خواهند با دادن پول رأی مردم را بخرند باید حیا کنند
 
جلودارزاده تاکید کرد: کسانی که در شرایط بد اقتصادی می‌خواهند با پول رأی مردم را بخرند باید حیا کنند. البته در حال حاضر خریدوفروش رأی صورت نگرفته ‌چون انتخابات هنوز برگزار نشده است.
 
در برخی از دوره‌ها ارزاق کمیته امداد در روزهای منتهی به انتخابات توزیع می‌شد
 
او با اشاره به اظهارات یکی از کاندیداهای انتخابات مجلس در خصوص دادن پول در برخی استان‌ها برای جمع‌ کردن رأی گفت: سال‌های سال ما اعتراض کردیم که توزیع ارزاق کمیته امداد را به روزهای منتهی به انتخابات موکول نکنید ولی این کار در دوره‌هایی انجام می‌شد. این سنت بدی بود و خوب است که آقایان می‌خواهند با آن مبارزه کنند.
 
نباید در مورد خرید رأی مردم با پول کلی‌گویی کرد/ آقایان با مصداق خریدوفروش رأی را افشا کنند
 
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در آخر گفت: البته نباید به‌ صورت کلی بگویند در برخی استان‌ها برای رأی جمع‌ کردن به مردم پول می‌دهند. آقایانی که خریدوفروش رأی را مطرح می‌کنند بروند و این موضوع را افشا کنند. آنها باید سند و مدرک بدهند که این خانم و آقا خرید رأی انجام داده‌اند. این ظرفیت در قانون وجود دارد و این تخلف را می‌توانند اعلام کنند تا با آن برخورد شود.
مرجع: اعتمادآنلاین