هادی غفاری:

وقتی کدخدایی خاک بازی می‌کرد سر من بالای دار بود/ سه هزار میلیاردی که دزدی شد اسراف نبود، 9 متر عمامه ما اسراف شد؟

يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳ | کد مطلب: ۲۵۴۶۴
وقتی کدخدایی خاک بازی می‌کرد سر من بالای دار بود/ سه هزار میلیاردی که دزدی شد اسراف نبود، 9 متر عمامه ما اسراف شد؟
اسکان نيوز: حجت الاسلام والمسلمین هادی غفاری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در پاسخ به این سوال که آیا از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اید یا خیر؟ گفت: هنوز  به بنده در این باره اطلاع نداده‌اند. بنده قبلا گفته بودم که با 9 متر عمامه به دلیل عدم التزام به اسلام ردصلاحیت شدم. آقای کدخدایی به شوخی در پاسخ به بنده گفتند که 9متر عمامه اسراف است. اسراف نیز از گناهان کبیره است. از این رو گناه کبیره، التزام عملی به اسلام ندارد. به هر حال این گفته کدخدایی است که در سایت‌ها منتشر شده است.
 
غفاری در پاسخ به این سوال که پاسخ شما به این شوخی کدخدایی چیست؟ عنوان کرد: بنده در پاسخ نوشتم سرانجام 3 هزار میلیارد تومانی که دزدی شد، چه بود؟ آن اسراف نبود؟! که حالا 9 متر عمامه ما از نظر شما اسراف است؟ 

او در پاسخ به این سوال که نتیجه رد یا تأیید صلاحیت چه زمانی اعلام می‌شود؟ بیان کرد: قرار است اعلام کنند. ما با خدا معامله کردیم و یک ذره هم دلگیر نیستم و  هرچه اتفاق بیفتد خدا را شاکر هستم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که آیا توضیحات شما در جلسه با شورای نگهبان قانع کننده بود؟ گفت: 19 مورد به من تهمت و اتهام وارد کردند. بنده هم قرآن را آوردم. وضو هم داشتم و رو به قبله ایستادم و محکم روی قرآن دست گذاشتم و گفتم به این قرآن قسم، همه 19 اتهام شما به بنده دروغ است. قسم جلاله خوردم و با دست گذاشتن روی قرآن رو به قبله ایستادم. آنقدر محکم روی قرآن دست می‌گذاشتم که تصور می‌کردم کتاب قرآن پاره می‌شود.
بیشتر بخوانید:
 
او در پاسخ به این سوال که می‌توانید اتهامات را بیان کنید؟ گفت: بله. یکی از این اتهامات، این بود که به بنده گفته شد 2 میلیون تومان چک بلامحل کشیدید. بنده خطاب به کدخدایی گفتم اولا 3 هزار میلیارد تومان اختلاس را پیدا کنید بعد از آن می‎توانید به سراغ 2 میلیون تومان بنده بیایید. این در حالی است که همین هم، خلاف واقعه بود و چک بلامحل ندارم.

او ادامه داد: اتهام دیگر این بود که شما تشویش اذهان عمومی کردید. اتهام دیگر که دروغ مطلق بود این بود که به من گفته شد، 700 میلیون تومان وام از بانک دریافت کرده‌ام اما پس نداده‌ام. بنده گفتم کدام بانک؟ همین الان می‌روم ماشین و زندگی‌ام را می‌فروشم و بدهی‌ام را تسویه می‌کنم اما کدخدایی در پاسخ به من گفت: بهتر است اکنون بی‌خیال شوید. بنده اصرار کردم باید به من بگوئید اما دروغ مطلق بود.

حجت الاسلام غفاری در ادامه و در پاسخ به این سوال که در مورد عدم التزام به اسلام چه توضیحاتی دادید؟ بیان کرد: من نمی‌دانم این ایراد را چگونه مطرح کرده‌اند. برای مثال سال‌های سال در کمیسیون بودجه بودم و میلیارد‌ها پول با دست من جابجا می‌شده من به اندازه یک ریال خدا را شاهد  می‌گیرم، نگرفتم. یک ماشین از دولت نگرفتم و یک متر  زمین از دولت نگرفتم. من هم فرزند شهید هستم، هم آزاده و هم رزمنده و جانباز.

او در پاسخ به این سوال که آیا از شما مدرک خواستند، اظهار کرد: من به کدخدایی گفتم اگر مدرکی دارید من 700 میلیون تومان وام گرفتم همین الان بگوئید کدام بانک است تا خانه‌ام را بفروشم و بدهی‌ام را پس بدهم. آنها دروغ می‌گفتند. من به شوخی مطلبی برای کدخدایی نوشتم البته او آدم متدین و سالمی است با او مشکلی ندارم چون  کدخدایی مزاح کرد من هم به شوخی نوشتم: وقتی کدخدایی در کوچه خاک بازی می‌کرد سر هادی غفاری بالای دار بود.

غفاری ادامه داد: به یکی از آقایان سخن بدی گفتم که در دفتر حسین نصر کار می‌کرد. دفتر سیدحسین نصر متعلق به فرح پهلوی همسر شاه بود. به او گفتم آن زمان که در آن دفتر نوشابه می‌خوردند من شیشه نوشابه می‌خوردم. در واقع نوشابه را آنها می‌خوردند اما شیشه نوشابه را ما می‌خوردیم و اسراف هم نمی‌کردیم!

گفتنی است؛ عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال برنا مبنی بر اینکه چرا آقای هادی غفاری با 9 متر عمامه رد شده است، گفته است: «آن فردی که این بحث را مطرح کرده بود به شوخی به ایشان گفتم اگر این متراژ (9متر عمامه)را برای عمامه استفاده می‌کنید، این حکم اسراف است و اسراف هم یکی از  گناهان کبیره است پس  می‌توانیم بگوییم شما ملتزم به احکام اسلامی نیستید. این یک شوخی بود.
مرجع: برنا