سالاری خواستار توقف پروژه مجتمع تجارت جهانی گلریز شد

سالاری خواستار توقف پروژه مجتمع تجارت جهانی گلریز شد
محمد سالاری گفت: گودبرداری مجتمع تجارت جهانی گلریز بدون عمل به تکالیف تعیین شده و بدون دریافت پروانه اقدام انجام شده که باید این پروژه تا بررسی مجدد پیوست های مطالعاتی متوقف شود.
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۸
کد مطلب: ۶۲۵۰
Share
به گزارش اسکان نيوز، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جلسه علنی شورای شهر ضمن تسلیت به زلزله زدگان غرب کشور گفت: با توجه به اینکه وضعیت تهران بسیار وخیم تر از مناطق زلزله زده است تقاضا دارم طی هفته آتی جلسه ای با مسئولین مربوطه اعم از مسئولین حوزه بافت فرسوده، مسئولین وزارت راه و شهرسازی، مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی و مدیریت بحران به منظور بررسی وضعیت ایمنی و مدیریت بحران پایتخت تشکیل شود.

وی در ادامه در تذکری به پروژه مرکز تجارت جهانی گلریز گفت: این پروژه با مساحت ۴۸ هزار متر و ۷۳ طبقه واقع در بزرگراه حکیم و کردستان در دوره مدیریت شهری گذشته در کمیسیون ماده ۵ مورد بررسی قرار گرفته و شروطی برای اجرایی شدن این پروژه تعیین شده است .

وی ادامه داد: این شروط شامل تملک زمین های اطراف پروژه و تبدیل به یک بلوک شهری و همچنین تعیین یک مسیر دسترسی از اتوبان به این مجتمع بود که می بایست پس از انجام این اقدامات  مجددا برای تصویب به کمیسیون ماده ۵ می رفت که انجام نشد.

سالاری افزود: این موضوع در حال حاضر موجب نگرانی بسیاری از دیده بان های شهری اعم از متخصصین شهرسازی و معماری و مهندسین مشاور ایران شده چراکه احداث ساختمان های  بلندمرتبه بدون توجه به پیوست های مطالعاتی تبعات قابل توجهی برای شهر تهران دارد.

وی با انتقاد از اینکه شهرداری منطقه بدون اینکه مالک به تکالیف تعیین شده در رای کمیسیون ماده ۵ مجوز گودبرداری صادر کرده است بیان کرد خواستار توقف این پروژه و بررسی مجدد پیوست های مطالعاتی آن شد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در تذکری دیگر به ساخت و ساز در بالای تونل رسالت اشاره کرد و گفت: زمین بالای تونل رسالت که متعلق به شهرداری تهران است قبلا پارکینگ بوده اما متاسفانه مدتی است که در این زمین اقدام به ساخت و ساز بدون پروانه شده است و موجبات ناراحتی شهروندان منطقه شده است.


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.