نقش‌آفرینی ربات‌ها در دنیای تجارت

نقش‌آفرینی ربات‌ها در دنیای تجارت
موضوع این نیست که شغل و حرفه شما چیست؛ موضوع آن است که زمانی یک ماشین و ربات آن حرفه را بهتر انجام خواهد داد. و هم اکنون بسیاری از امریکایی ها به این باور رسیده اند که کمتر از کارگران استفاده کنند و با به خدمت گرفتن یک ربات بهتر از گذشته می توانند به پیشبرد برنامه‌ها و اهداف خود دست پیدا کنند.
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب: ۲۷۸۶۰
Share
اسکان نيوز- سرویس بین الملل- شیما نصیری: طبق یک تحقیق بین المللی که دانشگاه ایالتی «بال» انجام داده است، طی چند سال اخیر تعداد ساخت و تولید انواع ربات هایی که در مشاغل مختلف کارآیی داشته باشند، به شدت افزایش پیدا کرده است و این ربات ها به صورت جدی وارد دنیای تجارت شده اند. حتی در برخی از ایالت های آمریکا، دیگر کارگر معنای چندانی ندارد و با صرف هزینه کمتر، بیشترین بازخورد حاصل می شود. این در حالی است که نیروی کار دچار معضل جدی شده است و بیکاری در این ایالت ها بیداد می کند.

حال در این تحقیقات به عمل آمده، نشان داده شده است که چه عواملی موجب شده تا ربات ها به این جدیت به دنیای تجارت ورود پیدا کنند و علت کارآیی بالای آن ها چیست. در ادامه به تشریح این عوامل پرداخته می شود.
 
ارزش کار سخت

هر فردی پس از گذراندن یک روز کاری سخت نیاز به استراحت دارد و برای اینکه بتواند از پس شغل خود برآید، باید به تقویت جسم و روح خود اهمیت بسیار زیادی دهد. از این رو هم زمان و هم هزینه برای این موضوع صرف خواهد شد که شاید در طولانی مدت به چشم آید. حال اگر به نوع کار و فعالیت ربات ها نگاه کنیم، متوجه می شویم که ارزش گذاری کار سخت یا آسان برای آن ها از پیش تعیین شده و برای پیشبرد این کارها به هیچ مشکلی برنمی خورند. همچنین درصد خطا در این ربات ها به زیر 3 درصد بوده و از بین بردن مصالح  و مواد در  هر حرفه ای که از سوی ربات ها انجام می شود، تقریبا صفر خواهد بود. از این رو هنگامیکه یک کار یا شغل با این چشم انداز پیش رود، قطعا کارفرمایان تصمیم می گیرند با هزینه پایین تر و درصد خطای بسیار کم به اهداف خود دست پیدا کنند.
 
تحول در هر صنعت و حرفه

هنگامیکه ربات ها وارد صنایع مختلف می شوند، با دریافت اطلاعات کامل و برنامه ریزی های از پیش تعیین شده، از تمام فرصت ها استفاده می کنند و هیچ فرصتی را هرچند کوچک و بی اهمیت از دست نمی دهند. از این رو در طولانی مدت به کارآفرینان این امکان را می دهند تا از استراتژی های متفاوت تری بهره مند شوند و بتوانند بازخوردهای مالی بهتر و ایده آل تری داشته باشند. تمامی این عوامل دست به دست هم می دهد تا هر کارفرما یا کارآفرینی ترجیح دهد از ماشین های دیجیتالی و ربات های فرمانبردار بیشتر استفاده کند. زمانیکه تمامی مراحل اجرایی در صنایع با یک برنامه مدون از سوی این ربات ها انجام می شود، آنگاه صنایع شاهد تحولات مثبت و تاثیرگذاری خواهند بود.
 
افزایش درآمد با ارزش گذاری

معمولا کارآفرینانی موفق هستند که بتوانند بهترین و با ارزش ترین مسیرها را برای کسب اهداف خود در پیش بگیرند. هنگامیکه یک کارآفرین در مسیر فعالیت خود ارزش گذاری می کند و یک چارچوب ارزشی درستی را تعیین می نماید، آنگاه هزینه ها نیز مدیریت می شود و درآمد پایدار حاصل می آید. از این رو استفاده از سیستم و تجهیزاتی که بتواند به تبیین این ارزش کمک کند، بسیار تعیین کننده خواهد بود و یک کارآفرین به راحتی از آن نمی گذرد. در این راستا ربات ها می توانند نقش تعیین کننده ای را ایفا کنند و در افزایش درآمد بین 20 تا 25 درصد به صورت سالانه تاثیرگذار باشند. بنابراین ارزش گذاری زیرساخت ها و تعیین آن در فرآیند کار از مزیت های مهم در آغاز یک شغل و پیش روی مراحل اجرایی آن به شمار می رود که نباید از آن غافل ماند.
 
کشف سریع مشکل

یکی از مشکلاتی که بسیاری از شرکت ها و کارآفرینان با آن مواجه هستند، عدم یافتن مشکل و نواقص در فرآیند کار در زمان مقرر است. در واقع اکثر کارآفرینان زمانی به نواقص و عیوب کار خود پی می برند که خیلی دیر شده و خسارت های مالی را از جانب آن متحمل شده اند. از این رو ربات ها با برخورداری از برنامه های مشخص و دقیق، قادر هستند در مدت زمان کوتاهی در طول فعالیت خود به نواقص و مشکلات دست پیدا کنند و با ارائه استراتژی های مناسب، از ایجاد خسارت های مالی جلوگیری به عمل آورند. از این رو ربات ها موفق شدند طی یک سال گذشته در این بخش از تجارت جهانی ورود جدی داشته باشند و مورد استقبال بسیاری از سازمان ها و نهادهای مالی بین المللی قرار گیرند.
 
 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.