به برندها هویت دهیم

به برندها هویت دهیم
بسیاری از کارآفرینان تصور می‌کنند نمایش محصولات و ارائه تولیدات خود به صورت گسترده در بازار بیش از برندسازی و نام تجاری آن‌ها ارزشمند است. در صورتیکه در بلندمدت برندسازی و بها دادن به نام تجاری در ایجاد یک شغل از اهمیت فراوانی برخوردار است.
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
ساعت ۱۲:۴۹
کد مطلب: ۲۷۶۵۹
Share
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: بسیاری از شرکت ها هنگامیکه فعالیت خود را آغاز می‌کنند، در ابتدا بیشتر زمان خود را صرف معرفی محصول خود و راهکارهای افزایش حجم محصولات و خدمات می‌کنند؛ درحالیکه این یک اشتباه بزرگ است و در همان ابتدای مسیر باید برند و نام تجاری خود را به صورت گسترده تعریف کرده و به نمایش درآورد.

در واقع برندسازی و بزرگ کردن یک نام تجاری به دلایل مختلف و البته تخصصی در اولویت قرار دارد، چراکه توجه به این امر اعتماد و سازگاری در بازار را تا بیش از 80 درصد افزایش می دهد و می تواند در ذهن مخاطبان برای سال های متوالی باقی بماند.

زمانیکه مصرف‌کنندگان و مخاطبان به یک نام تجاری و برند اعتماد می‌کنند، به آن وفادار می‌مانند و این وفاداری می‌تواند برای یک شرکت بسیار تاثیرگذار و مثبت باشد. این رویه موجب می‌شود یک شرکت در بلندمدت به رشد شاخص سود سهام خود مطمئن باشد و تمام تلاش خود را بر روی محصول و افزایش کیفیت خدمات خود متمرکز کند.

شرکت‌هایی که محصولات اصلی خود را عرضه می‌کنند، تنها باید به نام تجاری و برند شاخص خود بیندیشند و برای بقای خود در بازار رقابت جهانی، استراتژی‌های مربوط به رشد و هویت‌بخشی به نام تجاری‌شان را داشته باشند.

برند یک مجموعه باید یک هویت داشته باشد و همچون یک نیروی انسانی تاثیرگذار به آن نگاه کرد.

انسان ها به طور طبیعی از خطر و قرار گرفتن در فضاهای خشن دوری می کنند و دائما به دنبال آرامش و ایمنی هستند. از این رو یک برند می تواند تاثیر مستقیم بر ذهن و روان مخاطبان داشته باشد و حس اعتماد را در آن ها تقویت کند. زمانیکه این حس اعتماد تقویت می شود، برند هویت خود را پیدا می کند و یک نام تجاری سخنان خود را به راحتی به گوش مخاطبان و مشتریان می‌رساند.
هنگامیکه برندها حس امنیت و اعتماد را به مخاطبان انتقال می دهند، آنگاه آرامش روح و ذهن را نیز ایجاد می کنند و از این رو مشتریان به راحتی از محصولات آن برند استفاده می کنند. 

بسیاری از مجموعه ها محصولات متنوعی را به بازار عرضه می کنند که این تنوع محصولات موجب می شود تا مشتریان دسته های مختلفی پیدا کنند، اما هنگامیکه یک تولیدکننده یک محصول خاص خود مثل کره بادام زمینی را به یک محصول عمومی تبدیل می کند و مشتریان بسیار زیادی را به سوی خود جذب می کند، آنگاه می توان گفت وی از نام تجاری و برند خود استفاده کرده و با هویت بخشی به برند توانسته در محصول خود تفاوت ایجاد کند. این امر موجب می شود تا نه تنها محصول مطلوب تر به چشم مصرف کننده آید، بلکه مخاطبان بتوانند در زمان تصمیم گیری و انتخاب خود صرفه جویی کنند.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.