موزه‌ آزادی‌خواهانی که در خیابان‌ها کشته شدند

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است
موزه آزادی کره جنوبی در نزدیکی شهر چئونان، روایتگر روند آزادی کره از سلطه امپراتوری ژاپن است. کره جنوبی درواقع تنها چند دهه است که به عنوان کشوری مستقل موجودیت یافته است. پیش از آن، شبه جزیره کره معمولا بخشی از امپراتوری ژاپن و گاهی هم جزوی از چین بوده است. به همین دلیل، از نظر آزادی، تاریخ پر دردی دارد.
دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
ساعت ۰۹:۵۷
کد مطلب: ۲۶۵۲۳
Share
اسکان نيوز: با وجود تمرکز بر جنبش‌های استقلال طلبانه در طول دوره استعماری ژاپن، موزه استقلال کره به تعدادی از نمایشگاه‌ها تقسیم شده است که تاریخ شبه جزیره کره را از زمان‌های ماقبل تاریخ نیز مستند می‌کند. 

تالار استقلال رسما در سالگرد روز استقلال کره در سال ۱۹۸۷ میلادی افتتاح شد. این نمایشگاه دارای هفت سالن نمایشگاهی و امکانات دیگر است که به بزرگداشت مبارزه کشور برای آزادی می‌بالد. شاید جذاب‌ترین سوابق تاریخی در موزه، به قیام‌های دهه ۱۹۱۰ کره مربوط است. ازجمله یکم مارس۱۹۱۹ که در آن روز، مبارزان کره‌ای با صدا بلند، اعلامیه استقلال کره را همراه با تعدادی شکایت که علیه ژاپن اقامه شد، خواندند. گفته می‌شود که در آن روز، دو میلیون نفر به خیابان‌ها آمدند، هزاران نفر از آنان کشته و هزاران نفر نیز زندانی شدند.

شبه جزیره کره با وجود استقلال و هویت یابی دیرهنگام، تاریخ دیرین و پرباری دارد.

گشتن در موزه استقلال کره ۴-۳ ساعت بیشتر طول نمی‌کشد اما در همین مدت زمان با تاریخ پر فرازونشیب کره می‌توان آشنا شد. یادمانی برای کشته شدگان قیام‌های استقلال طلبانه کره نیز در فضای رو به روی موزه استقلال وجود دارد.

 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.